Skocz do zawartości
Forum

Peeling kwasem pirogronowym


Gość mimi07

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałabym zapisać swojego mężczyznę na zabieg eksfoliacji kwasem pirogronowym, ale nie wiem czy się kwalifikuje do takiego zabiegu czy np przciwskazaniem nie są czasem pieprzyki płaskie i lekko odstające. Nie mam pojęcia czy kosmetyczka "przeleci" po nich kwasem czy powinna je ominąć i czy przed tym zabiegiem powinien się ogolić czy też nie ?

Odnośnik do komentarza

Wszelkiego rodzaju zmiany skórne takie jak pieprzyki, drobne uszkodzenia lub stany zapalne - powinny być przed zabiegiem zabezpieczone. Bardzo ważne jest to, aby kosmetyczka przed nałożeniem peelingu nałożyła na wyżej wymienione zmiany grubą warstwę wazeliny. Dzięki temu peeling w tych partiach skóry nie zadziała.

W dniu zabiegu skóra nie powinna być golona, gdyż w czasie golenia dochodzi do powstania mikrouszkodzeń w obrębie skóry. Nałożenie peelingu na świeżo ogoloną skórę mogłoby spowodować silne podrażnienie.

Odnośnik do komentarza

~aska12345
czytałam o tym zabiegu, ciekawe czy skuteczny. ktoś poleca/odradza? jakieś opinie?
podpytam też u mpojej kosmetyczni ze studia Belleza w Kaliszu, dam Wam znać czy warto, mam tam zaufaną kosmetyczkę ;)

Przede wszystkim peeling ten dedykowany jest osobom o cerze tłustej lub trądzikowej. Poza tym, może on być również wykonany na skórze z widocznymi przebarwieniami bądź łojotokowym zapaleniem skóry.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...