Skocz do zawartości
Forum

Pasty zębów przy krwawiących dziąsłach


Gość Ameba00

Rekomendowane odpowiedzi

Masz stan zapalny dziąseł polecił bym ci wizytę u stomatologa,są płukanki które stosuje się wraz z myciem zębów,co do past to ciężki temat tak jak ufać proszkom do prania,ja akurat palę to stosuje inne pasty a krwawienie z dziąseł podobno powoduje gromadzony się kamień na szkliwie zęba bądź inne choroby,znajoma używa colgate total pro niby lepiej ale też to nie rozwiązuje problemu.
Aha i to może być głupie ale delikatnie szczotkuj zęby z góry na dół a nie na boki tak mnie nauczył stomatolog.

Odnośnik do komentarza

Krew z dziąseł może oznaczać paradontozę jak również może być spowodowane doborem złej szczoteczki.Ja tam miałam,dopóki nie zmieniłam szczoteczki na miękką z twardej,to krwawiły mi dziąsła.Pasta Parodontax jest dobra,sama używałam.

It's who I am and what I feel
My life is automatic
Up in the air, is what I breath
and it is never static.

Odnośnik do komentarza

Przy skłonności do występowania krwawienia dziąseł - warto dobrać nie tylko odpowiednią pastę, ale również szczoteczkę. W tym wypadku zdecydowanie najlepiej sprawdza się miękka szczoteczka, która w trakcie mycia zębów delikatnie masuje dziąsła.

Ważne są również ruchy szczoteczki - od góry ku dołowi --> nie wykonujemy kulistych ruchów tylko tzw. "wymiatające".

Co do pasty na krwawienie dziąseł to dobrą opinie ma Lacalut ;).

Odnośnik do komentarza

Hej, ja myje dosyc długo zęby i nigdy nie zauwazyłam żeby dziąsla mi krwawiły. Ale podobno jeśli taki stan utrzymuje sie dłuzej niż 2 tyg to trzeba isć do dentysty.
ps. czy ktos używał pasty PEARL DROPS TRANSFORM ? (wybielajaca z aktywnym tlenem w biało fioletowym opakowaniu), ja ją własnie testuję od paru dni, narazie nie widzę aby zęby były bielsze....

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...