Skocz do zawartości
Forum

Efektywność mezoterapii


sabinaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Zdecydowanie bardziej efektywna jest mezoterapia igłowa. W tym przypadku składniki aktywne są wprowadzane poprzez iniekcję do głębokich warstw skórnych, a nawet do skóry właściwej.

Co więcej, okolice mikronakłuć to obszar maleńkich urazów, które są stymulowane do odnowy komórkowej. Dzięki temu pobudzona zostaje praca komórek skórnych produkujących kolagen oraz elastynę --> składników odpowiedzialnych za jędrność naszej skóry.

Mezoterapia bezigłowa wykorzystuje działanie zjawiska elektroporacji - dzięki temu składniki aktywne wprowadzane są do głębokich warstw naskórka. Jednak metoda ta nie umożliwia wprowadzenia substancji na tyle głęboko jak ma to miejsce w mezoterapii igłowej.

Odnośnik do komentarza

Warto również wiedzieć o tym, że im bardziej inwazyjny jest dany zabieg kosmetyczny --> tym lepsze są też jego efekty końcowe ;). Niestety w tym przypadku większe jest również ryzyko wystąpienia skutków ubocznych.

Mezoterapia igłowa jest zdecydowanie bardziej inwazyjną metodą, gdyż w czasie zabiegu dochodzi do mikrouszkodzeń skóry. Dzięki temu jest też bardziej efektywna.

Odnośnik do komentarza

~levanto
wiem, że w profemedzie mezoterapię można zrobić, no i zawsze to klinika więc bez stresów

ale gdzie jest ta klinika? bo ja podróżuję między białymstokiem i poznaniem i w tych okolicach czegoś szukam :) a nie słyszałam tam tej nazwy niestety :(

Odnośnik do komentarza

haha no niby trochę w tym racji, ale można by to podzielić pół na pół bo taki zabieg to jednak nie kosztuje tyle co krem :D no ale już się zorientowałam tam w cenach to nie jest tak źle, damy radę :D grunt, żeby profesjonalnie zajęli się problemem

Odnośnik do komentarza

selfconfident
no też tak myślę, czytam o tym sporo i myślę, że takie pobudzenie wzrostu włosów przez ostrzykiwanie skóry może mi w końcu pomóc. podobno ten środek też hamuje wypadanie i wzmacnia strukturę włosa, nie wspominając już o krążeniu

Składniki zawarte w preparatach do mezoterapii głowy pobudzają krążenie w tej okolicy, dzięki czemu do włosa dociera więcej składników odżywczych. Z całą pewnością zabieg ten korzystnie działa na strukturę włosa jednak efekty końcowe terapii potrafią być różne w przypadku każdego pacjenta.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...