Skocz do zawartości
Forum

Dobre i tanie kosmetyki


Igraszka

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka Kobitki,
Mam do was pytanie macie sposoby zaoszczędzenia na kosmetykach. Chodzi mi dokładnie oto czy tanie kosmetyki mogą być dobre? Czy cena zawsze idzie w parze z jakością. Ja jestem studentką i jakoś nie mam zbyt dużo kasy a jak każda kobieta chciałabym ładnie wyglądać.
Może macie jakieś swoje tanie perełki które są i tanie i dobre?

Somewhere over the rainbow
Skies are blue
And the dreams that you dare to dream
Really do come true

Odnośnik do komentarza
Gość ovverdosed

Co do kremów przeciwzmarszczkowych itd. to niestety nie ma dobrych i w miarę tanich trzeba się wykosztować.
Co do balsamów i różnych maseł do ciała. To np. z Bielendy są bardzo dobre, a cena ok. 15 zł.
Często można napotkać promocje, wtedy warto skorzystać.
Są kosmetyki z wyższych i niższych półek cenowych, co nie oznacza, że są o wiele gorsze jakościowo. Trzeba znaleźć swoje ulubione firmy danych kosmetyków.

Odnośnik do komentarza

To prawda, że cena nie zawsze idzie w parze z jakością kosmetyku. Warto wiedzieć o tym, że za pomocą tradycyjnego kosmetyku możemy poprawić wygląd skóry i znacząco spowolnić jej procesy starzenia się, ale nie do końca możemy zlikwidować oznaki upływającego czasu - takie jak zmarszczki i bruzdy. W tym celu musimy sięgnąć po bardziej inwazyjne zabiegi, takie jak mikrodermabrazja, peelingi chemiczne czy też fale radiowe.

Bardzo często jest tak, że kosmetyk wart 2500 zł nie jest w niczym lepszy od kosmetyku w cenie 50 zł. Niestety często płacimy za markę. Co więcej, producenci często chwalą się obecnością wielu wartościowych składników w produkcie, a niestety po analizie składu okazuje się, że są one zawarte w śladowych ilościach. Ocena taka nie jest prosta - istnieje strona internetowa opisująca działanie poszczególnych składników INCI http://www.kosmopedia.org/.

Mogę jedynie dodać, że nasze polskie kosmetyki takie jak np. Eris czy Dermika - są naprawdę odne polecenia ;)

Odnośnik do komentarza

Kilka dobrych kosmetyków mam sprawdzonych - z Hildegard Braukmann. Same jakościowe produkty - pierwsza klasa, a jednak cena przyziemna. Nie wymienię wszystkich z nazwy, ale na pewno polecam przetestowanie ich mydła i kremów. Mają też super dezodorant i wodę toaletową. Wiadomo - kremy można ocenić dopiero po pewnym okresie testowania.

Odnośnik do komentarza
Gość lizolkasa

Różnych kosmetyków używam, niestety czesto jednak za lepszą jakość trzeba trochę więcej zapłacić, regularnie na moje problemy z sucha skórą kupuję krem hud salva, działa zbawiennie na nią, nie musze jak przy tanich balsamach co parę godzin powtarzać smarowania, a też ten krem jest barzo wydajny

Odnośnik do komentarza
Gość jurkamama

To taka bardziej maść natłuszczająca, ale ogólnie fakt, na zimę nie znam nic lepszego, do rąk, do stóp, na spierzchnięte usta. Ostatnio miałam bardzo podrażniony nos, od kataru, aż mi się skóra łuszczyła i też ratowałam się hudsalvą :)

Odnośnik do komentarza
Gość hiacynka

Kwestia tego, co uważasz za tanie kosmetyki. Ja powiem tak, że na kosmetyki nie wydaję majątku, chociaż wiem, że da się taniej. No ale dla mnie liczy się bardziej jakość, działanie, skład. Najprościej mówiąc staram się wybierać takie kosmetyki, które mają najlepszy stosunek ceny do jakości. Moja ostatnio ulubiona marka kosmetyczna to botame: https://www.doz.pl/apteka/szukaj?search=botame

Odnośnik do komentarza

Sama również jestem zdania, ze jest bardzo wiele dobrych oraz niedrogich kosmetyków, które dorównuja kosmetykom z górnej półki. Szczególnie firma Make up revolution. Maja jedne z lepszych budżetowych palet do malowania oczu czy do twarzy i aż dziwne,ze cena ich jest taka niska. Nie ma sensu moim zdaniem kupowania palet w cenie 200-300 zł skoro za 30 zł można mieć paletę, która jest tak samo dobrze napigmentowana.
Jeśli nie znajdziecie firmy w sklepach stacjonarnych, polecam zajrzeć sobie tutaj:
https://darmarsklep.pl/konturowanie/0,makeup-revolution-london

W sklepie obecnie mają promocje na wiele kosmetyków marki.

Odnośnik do komentarza

Już kilka lat temu trafiłam na markę kosmetyków makeup revolution i naprawdę byłam bardzo miło zaskoczona stosunkiem jakości do ceny, który był na bardzo wysokim poziomie. Utrzymuje się na takim do tej pory, a kosmetyki są naprawdę godne polecenia. Ostatnio wyszło wiele nowości makeup revolution, które znalazłam na stronie https://horex.pl/makeup_revolution.html i również po zamówieniu pudrów jestem bardzo zadowolona. Dlatego mogę polecić markę wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Gość Alicja221

Ja szukam produktów w dobrych cenach, ale patrzę oczywiście na jakość. Najdroższe moim zdaniem są kosmetyki dla dzieci, ale można wśród nich znaleźć też perełkę. Uwielbiam Szampon dla dzieci z Johnsona, włoski synka pięknie pachną i nie szczypie go w oczka, co dla mnie było priorytetem, bo synek długo bał się po innym szamponie myć główki.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...