Skocz do zawartości
Forum

Na co zwracacie uwagę przy kupnie kosmetyków?


Gość Trick

Rekomendowane odpowiedzi

Ja zwracam największą uwagę na to czy firma albo koncern do którego należy dana marka testuje kosmetyki lub ich składniki na zwierzętach. Po prostu nie mam zamiaru wspierać bezsensownego okrucieństwa. Trochę to problematyczne bo nie kupuję najpopularniejszych marek dostępnych w drogeriach ( L'Oreal, Rimmel, Max Factor, Maybelline itp.) ale są rzeczy ważne i ważniejsze. Na następnym miejscu są takie kryteria jak jakość i cena.

Odnośnik do komentarza

kwiatuszek2
Ja patrzę na skład .

Zdecydowanie to skład kosmetyku powinien być głównym czynnikiem decydującym o wyborze danego produktu. Warto również zwracać uwagę na to, aby kosmetyk był dostosowany do potrzeb naszej skóry, np.:
-przy szarej cerze warto wybierać preparaty rozświetlające, które zawierają w składzie witaminy
-przy tłustej cerze warto wybierać preparaty o właściwościach matujących, które zawierają substancje absorbujące sebum lub rozpraszające światło
-itd...

Odnośnik do komentarza

Oczywiście, że na skład kosmetyków. Do niedawna analiza skladu była dla mnie "czarna magia". Teraz pomaga mi w tym apka Skanerka. Skanuje kod i mam wszystko podane. Można też dodać swoją recenzję oraz poczytać opinię innych. Uwielbiam Skanerke. Dzieki niej oszczedzam dużo czasu podczas zakupów:D

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...