Skocz do zawartości
Forum

Ściskanie gumką kurzajki


Gość Dolfia

Rekomendowane odpowiedzi

Jest to starodawna metoda usuwania tego rodzaju zmian skórnych. Odradzam tę metodę. W jej wyniku może pozostać na skórze nieestetyczna blizna.

Proponuję skonsultować się z lekarzem dermatologiem, który dobierze indywidualnie odpowiednią metodę leczenia.
Metody umożliwiające usunięcie kurzajek to:
-laseroterapia
-elektrokoagulacja
-stosowanie leczenia miejscowego
-kriochirurgia

Odnośnik do komentarza

Podwiązywanie i stopniowe obumieranie brodawki było stosowane dawniej z tym ze nie recepturkami a końskim włosiem codziennie na noc jak najciaśniej i jak najbliżej skóry dość mocno ściśnięte ale nie na chama powoduje odcinanie dopływu krwi i obumierania aż do odpadnięcia do tego stosuje się smarowanie tymi żółymi kwiatkami z żółtym sokiem ( nie pamiętam bazy chyba jaskółcze zielsko ;)) Tak mi leczyła mama jak byłem mały i wszystkie znikły :D
Tym niemniej to jest długotrwały proces bo korzeń brodawki zostaje i jego się ciężko pozbyć a nie zwiąże się poniżej naskórka przecież resztę pozostaje tylko smarować tym sokiem żółtym aż całkiem zniknie.
Teraz się nie bawię w ten sposób tylko do dermatologa i lek verumal przepisany mam ładnie likwiduje tylko mi akurat coś wolno schodzą

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...