Skocz do zawartości
Forum

Oczyszczanie twarzy kwasami owocowymi a trądzik


Gość przed_slubna_pani

Rekomendowane odpowiedzi

Gość przed_slubna_pani

Witam, w czerwcu przyszłego roku biore slub. Mam jednak problem z moją cerą, często na brodzie pojawiają się mi okropne pryszcze,często są to okolice okresu. Wtedy są największe, jednak cały czas tam coś wisi. Wiadomo jak każda Pani młoda chce wyglądać pięknie i nie chcę,żeby mi jakiś pryszcz wtedy zniszczył ten dzień, a wyskakują naprawdę okropne;/ Moja kosmetyczka zaleciła mi na początku mają oczyścić twarz kwasami owocowymi, tutaj pojawia się moje pytanie jak bardzo jest to skuteczne, jak często wyskakują pryszcze po takim oczyszczaniu takimi kwasami ?? Zrobię wszystko,żeby to zniwelować. Dodam,że są to ropniaki ;/ Proszę o wasze rady, opinie. Z góry dziękuję za zainteresowanie. Pozdrawiam Karolina

Odnośnik do komentarza

W przypadku cery skłonnej do występowania zmian skórnych takich jak zaskórniki oraz krostki bardzo dobrze sprawdza się kuracja składająca się z kwasu azaleinowego i salicylowego (warto jednak pamiętać o tym, że w przypadku nasilonej liczby zmian ropnych wcześniej należy skonsultować się z lekarzem dermatologiem, który oceni stan skóry i ewentualnie dobierze odpowiednią metodę leczenia).

Kwasy owocowe działają na skórę wielokierunkowo:
- przyśpieszają odnowę komórkową,
-spowalniają procesy starzenia,
-wygładzają skórę,
-usuwają obumarły naskórek,
-redukują niedoskonałości skóry takie jak: krostki oraz zaskórniki.

W celu uzyskania optymalnych rezultatów należy wykonać kilka zabiegów. Dlatego proponowałabym rozpoczęcie takiej kuracji kilka miesięcy przed ślubem.

Bardzo często po pierwszym zabiegu stan skóry się pogarsza - w przypadku cery suchej dochodzi do nadmiernego wysuszenia i łuszczenia skóry, a w przypadku cer przetłuszczających się dochodzi do nasilenia zmian takich jak krostki - nie należy się tym jednak przejmować. Po kilku zabiegach widać zadowalającą poprawę w wyglądzie skóry - dlatego warto uzbroić się w cierpliwość ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...