Skocz do zawartości
Forum

Jak się pozbyć zaskórników?


Gość krasnall19

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam 16 lat i straszny problem z krostkami na czole i brodzie czyli z zaskórnikami zamkniętymi walcze z nimi od 2lat i zadne leki ani kremy nie daja efektu prosze o jak najszybszą odpowiedz i porade z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Gość krasnall19

Od jakiegoś czasu zmagam się z zaskórnikami, które objęły nos, czoło, policzki a nawet klatkę piersiową. Nie są duże, ale mimo wszystko widoczne. Maście od dermatologa pomagały tylko dorażnie i na nowo problem wracał. W aptece dali mi taki laktocer+zn, który ma mi pomóc i przynosi efekty przy systematycznym stosowaniu. Czy te tabletki pomogą?

Odnośnik do komentarza
Gość pocachontas78

Witaj, aptekarka podkreslając, ze systematyczne uzywanie tabletek przyniesie efekty miała racje. Córka miała podobny problem dużo zaskórników miała przede wszystkim na czole. Od kąd zarzywa tabletki problem się rozwiązał jest ich dużo mniej. Zawarta w tabletce laktoferryna i cynk zmniejsza łojokot, czyli tym samym ryzyko powstawania zaskórników. Jest z tabletek bardzo zadowolona i oczywiscie dodatkowo przeszła na dietę bogatą w witaminy.

Odnośnik do komentarza

W przypadku zaskórników idealnie sprawdzają się profesjonalne metody stosowane w gabinetach kosmetycznych, np. mikrodermabrazja diamentowa lub kawitacja.

Mikrodermabrazja to zabieg kontrolowanego złuszczania wierzchnich warstw naskórka. Zabieg wykonuje się za pomocą urządzenia wyposażonego w specjalną głowicę. Na głowicy tej znajdują się kryształki diamentu, które mechanicznie złuszczają naskórek. W trakcie zabiegu wykorzystywane jest również podciśnienie , które powoduje docisk powierzchni skóry do głowicy.

Metoda ta nie tylko skutecznie wygładza skórę, ale również usuwa z jej powierzchni zaskórniki.

Peeling kawitacyjny to zabieg wykorzystujący działanie ultradźwięków. Wykonuje się go za pomocą specjalnego urządzenia wyposażonego w głowicę (szpatułkę). W czasie zabiegu niezbędna jest również obecność cieczy, która nakładana jest bezpośrednio na skórę przed zastosowaniem szpatułki.

W czasie kawitacji dochodzi do wytworzenia pęcherzyków w cieczy poddawanej działaniu ultradźwięków. Pęcherzyki te następnie "zapadają się".

Zjawisko to zachodzi również w obrębie mieszków włosowych - w skutek tego dochodzi do oderwania się czopa rogowo-łojowego (zaskórnika).

Odnośnik do komentarza

Arabika
a takie domowe? Bo te specjalistyczne to bardzo drogie są...

W warunkach domowych sprawdza się stosowanie maseczek oraz kosmetyków zawierających w składzie kwasy owocowe (AHA). Kwasy wygładzają powierzchnię skóry, wyrównują jej koloryt, a po dłuższym okresie stosowania mogą redukować defekty skórne, takie jak zaskórniki i krostki.

Z domowych sposobów mogę polecić maskę ściągającą z białka oraz maskę oczyszczającą z płatków owsianych. Wykonanie pierwszej z nich polega na nałożeniu na skórę świeżo ubitego białka do momentu jego całkowitego wyschnięcia. Następnie zmywamy maskę ciepłą wodą. Maskę oczyszczającą przygotowujemy z trzech łyżek płatków owsianych zalanych odrobiną wrzącej wody. Aplikujemy ją na skórę w momencie wystygnięcia masy - wtedy, gdy płatki napęcznieją.

Odnośnik do komentarza

~eemm
Mam na twarzy sporo zaskórników. Byłam już u dermatologa ale krem przepisany przez niego nie pomógł . Co mogłabym zrobić z nimi w domu?

Jaki krem przypisał Ci lekarz i jak długo go stosowałaś? Na zaskórniki bardzo dobrze wpływają kuracje oparte na kwasach owocowych. W aptekach znajdziesz kosmetyki zawierające w składzie 10% stężenie kwasów. Ważna jest systematyka i cierpliwość, bo na efekty trzeba trochę poczekać.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...