Skocz do zawartości
Forum

Krzywe zęby nachodzące na siebie


Gość kamiledi15

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kamiledi15

Zawsze miałem krzywe zęby, kiedyś mogłem wsadzić pół palca między zębami górnymi i dolnymi przy zamkniętej szczęce, teraz jest trochę lepiej, bo różnica to ze 2 milimetry. Ale najbardziej odstają kły górne, około pół centymetra od dolnych. Naprostowałbym je aparatem, ale problem w tym, że one wszystkie trochę na siebie nachodzą - czyli jedne są trochę dalej, inne trochę bliżej (mała różnica, około 1 mm) i wszystkie właśnie tak lekko na siebie zachodzą. Boję się, że prostując jeden ząb, w ten sposób jeszcze bardziej skrzywię drugi, bo wypchnie go do tyłu i jeszcze bardziej będzie na niego zachodzić. Wyjściem, jakie przychodzi do głowy, byłoby spiłowanie ich po bokach, ale z kolei boję się, że zdarta zostanie osłona i przez to będą bardziej podatne na próchnicę i ból, na przykład przy jedzeniu zimnych lodów. Moje zęby i tak są podatne na próchnicę, mam już dużo plomb mimo regularnego mycia i płukania płynem Elmex w zielonej butelce. Co radzicie?

Odnośnik do komentarza
Gość kamiledi15

Te schorzenia, które wymieniłeś/aś to schorzenia żuchwy, gdzie dolna jest cofnięta w stosunku do górnej. U mnie z żuchwą jest wszystko w porządku, po prostu dolne zęby są proste, a górne trochę wygięte w przód, ale obie szczęki są równe. Chodzi mi o to, czy można je naprostować, jeśli są za szerokie i nachodzą trochę jeden na drugi.

Odnośnik do komentarza
Gość kamiledi15

W sumie jak patrzę po zdjęciach to faktycznie może być ta retrogenia - znalazłem zdjęcia na jakimś forum:
http://i45.tinypic.com/295zvw1.jpg
I u mnie jest podobnie, bo też jak wysunę dolną szczękę tak, żeby zęby się stykały, to stykają się tylko te przednie, a reszta nie. Ale u mnie to nie wina szczęki, tylko zębów, bo palcem czuję, że dolne są pod kątem prostym, a górne lekko pod skosem i najwyraźniej mają inną długość, ale u mnie też nie ma aż takiej przerwy - jest lepiej, z kolei przednie zęby tak jak pisałem lekko zachodzą na siebie. Wygląda na to, że bez piłowania się nie obejdzie, bo sam aparat chyba nie załatwi sprawy?
W każdym razie dzięki, w razie czego będę wiedział, jak to się nazywa i zapytam o to dentystę.

Odnośnik do komentarza

Proponuję Ci skonsultować się z ortodontą. W dzisiejszych czasach medycyna umożliwia nam korygowanie różnorodnych wad zgryzu za pomocą aparatu ortodontycznego.

Co więcej, mamy teraz do wyboru nie tylko aparaty metalowe, ale również porcelanowe oraz szklane, które nie są tak bardzo widoczne na zębach.

Być może w celu całkowitego wyprostowania zgryzu będzie konieczne spiłowanie części zębów - jednak ortodonta kontroluje ten zabieg za pomocą pantomogramu, który umożliwia mu precyzyjną ocenę tego na ile można spiłować ząb, aby nie doprowadzić do ich nadwrażliwości. Często też konieczne jest usunięcie jakiś zębów, aby całkowicie wyprostować zgryz aparatem.

Ortodonta rozwieje wszystkie Twoje wątpliwości i na pewno dobierze odpowiednią metodę leczenia krzywego zgryzu.

Odnośnik do komentarza

Czy takie aparaty do korekcji zgryzu nie powodują, że mówi się niewyraźnie? Zacząłem właśnie pracę jako recepcjonista, obsługuję klientów bezpośrednio i telefonicznie, więc muszę wyraźnie mówić. Też mam podobną wadę zgryzu jak opisana wyżej i nie wiem, czy mogę się tym zająć, czy lepiej poczekać.

Odnośnik do komentarza

~daniel98
Czy takie aparaty do korekcji zgryzu nie powodują, że mówi się niewyraźnie? Zacząłem właśnie pracę jako recepcjonista, obsługuję klientów bezpośrednio i telefonicznie, więc muszę wyraźnie mówić. Też mam podobną wadę zgryzu jak opisana wyżej i nie wiem, czy mogę się tym zająć, czy lepiej poczekać.

Przez pierwsze kilka dni mowa może być mniej wyraźna niż zazwyczaj. Po jakimś czasie przyzwyczajamy się do obecnego w naszej jamie ustnej aparatu i mówimy normalnie. Dobrze by było, żebyś po założeniu aparatu wziął kilka dni wolnego, aby przyzwyczaić się do "nowej sytuacji". Myślę, że nie ma sensu czekać z decyzją o założeniu aparatu ;-)

Odnośnik do komentarza
W dniu 16.11.2012 o 22:35, Gość kamiledi15 napisał:

W sumie jak patrzę po zdjęciach to faktycznie może być ta retrogenia - znalazłem zdjęcia na jakimś forum:
http://dentysta-torun.com.pl/ligatury-ortodontyczne/
I u mnie jest podobnie, bo też jak wysunę dolną szczękę tak, żeby zęby się stykały, to stykają się tylko te przednie, a reszta nie. Ale u mnie to nie wina szczęki, tylko zębów, bo palcem czuję, że dolne są pod kątem prostym, a górne lekko pod skosem i najwyraźniej mają inną długość, ale u mnie też nie ma aż takiej przerwy - jest lepiej, z kolei przednie zęby tak jak pisałem lekko zachodzą na siebie. Wygląda na to, że bez piłowania się nie obejdzie, bo sam aparat chyba nie załatwi sprawy?
W każdym razie dzięki, w razie czego będę wiedział, jak to się nazywa i zapytam o to dentystę.

W takiej sytuacji najlepiej skonsultowac z lekarzem a nie patrzec na forum!

Odnośnik do komentarza
W dniu 26.12.2013 o 11:40, Gość daniel98 napisał:

Czy takie aparaty do korekcji zgryzu nie powodują, że mówi się niewyraźnie? Zacząłem właśnie pracę jako recepcjonista, obsługuję klientów bezpośrednio i telefonicznie, więc muszę wyraźnie mówić. Też mam podobną wadę zgryzu jak opisana wyżej i nie wiem, czy mogę się tym zająć, czy lepiej poczekać. http://www.dentysta-torun.eu/retainer-czyli-aparat-retencyjny/

Nie czekaj, im szybciej załatwisz sprawę tym lepiej!

Odnośnik do komentarza
W dniu 16.11.2012 o 22:02, Gość kamiledi15 napisał:

Te schorzenia, które wymieniłeś/aś to schorzenia żuchwy, gdzie dolna jest cofnięta w stosunku do górnej. U mnie z żuchwą jest wszystko w porządku, po prostu dolne zęby są proste, a górne trochę wygięte w przód, ale obie szczęki są równe. Chodzi mi o to, czy można je naprostować, jeśli są za szerokie i nachodzą trochę jeden na drugi. http://dentysta-torun.com/leczenie/

Wielkie dzięki za wyjaśnienie, super pomoc!

Odnośnik do komentarza
W dniu 16.11.2012 o 22:35, Gość kamiledi15 napisał:

W sumie jak patrzę po zdjęciach to faktycznie może być ta retrogenia - znalazłem zdjęcia na jakimś forum:
http://www.dentysta-torun.pl/ortodonta/
I u mnie jest podobnie, bo też jak wysunę dolną szczękę tak, żeby zęby się stykały, to stykają się tylko te przednie, a reszta nie. Ale u mnie to nie wina szczęki, tylko zębów, bo palcem czuję, że dolne są pod kątem prostym, a górne lekko pod skosem i najwyraźniej mają inną długość, ale u mnie też nie ma aż takiej przerwy - jest lepiej, z kolei przednie zęby tak jak pisałem lekko zachodzą na siebie. Wygląda na to, że bez piłowania się nie obejdzie, bo sam aparat chyba nie załatwi sprawy?
W każdym razie dzięki, w razie czego będę wiedział, jak to się nazywa i zapytam o to dentystę.

Aparat ortodontyczny ze wszystkim sobie poradzi!

Odnośnik do komentarza

Ja się leczę w Rock Your Smile i właśnie takie nachodzące na siebie zęby - nie wszystkie tylko trójka na dwójkę z lewej strony u góry i dwójki na jedynki na dole - po kilku miesiącach leczenia aparatem stałym i płytką Nance'a wyglądają duuużo lepiej ? Każdemu polecam zadbanie o swoj uśmiech, satysfakcja gwarantowana ?

Odnośnik do komentarza

No właśnie słyszałam bardzo dobre opinie na temat tej kliniki Rock Your Smile w Warszawie, a też mam problem z krzywymi zębami. Niestety jako nastolatka zignorowałam temat i nie nosiłam aparatu, a teraz jako dorosła kobieta żałuję, bo naprawdę kompleks jest ogromny. Zwłaszcza że teraz wszyscy dbają o uśmiech bardzo. Tak że na pewno zdecyduję się na taki krok i na pewno wybiorę sprawdzony gabinet. 

Odnośnik do komentarza

Ja miałam usuwane cztery czwórki ,za dół i górę zapłaciłam około 3000 zł i wizyta co miesiąc po około 300 po dwóch latach noszenia zdjęli mi górę i zapłaciłam 800 zł za zdjęcie i aparat retencyjny. Po podkręcaniu zęby mega bolały ale tylko kilka dni i naprawdę warto.

Zerknijcie sobie rownież tutaj:
http://ortoprotex.pl/jak-czyscic-aparat-ortodontyczny-i-dbac-o-higiene-jamy-ustnej

Na stronie jest opisane jak czyścić aparat oraz jak dbać o higienę jamy ustnej przy aparacie.

Odnośnik do komentarza
Gość Daria1995

Myślę, że dobry specjalista będzie w stanie poprawić wygląd Twoich zębów. Ja również posiadałam krzywe zęby i miałam z tego powodu straszne kompleksy. W wieku 20 lat zdecydowałam się na założenie aparatu stałego w gabinecie www.dent-saska.pl. Efekty leczenia przerosły moje najśmielsze oczekiwania. Zęby są teraz proste, równe i już na siebie nie nachodzą.

Odnośnik do komentarza

Wyrównanie zębów w dzisiejszych czasach nie jest większym problemem. Ja też miałam kompleks związany z nierównymi zębami, dlatego zdecydowałam się na przeźroczysty aparat na zęby Clear Aligner. Odpowiednie nakładki miałam dobrane w gabinecie stomatologicznym Rojek Dental: https://www.invisalign.olsztyn.pl/nasze-uslugi/invisalign. Leczenie trwało około 2 lat, a ja jestem bardzo zadowolona z finalnego rezultatu.

Odnośnik do komentarza

Hej, a ja mam taki problem - syn lat 13, krzywy zgryz, niestety nie chce nosić aparatu. Szukamy dobrego gabinetu w Warszawie, który zaproponuje jakieś niewidoczne rozwiązanie - nakładki albo aparat lingwalny. Bardzo dobre opinie słyszałam o centrum ortodontycznym Rock Your Smile https://www.centrum-ortodontyczne.pl/ortodoncja, może ktoś tam leczy swoje zęby? 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...