Skocz do zawartości
Forum

Jak zahamować powstawanie rozstępów?


Gość Ka...13

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam 18 lat i mam pewien problem chodzi mi konkretnie o zmiane na mojej skórze chciałam się dowiedzieć czy jest wg możliwe żeby nie było 1 fazy rostępów bo ja jej nie zauwazyłam dropiro gdy bardzo naciągne skóre widać taką cieniutką jakby niteczke odrobine jaśniejszą od skóry czy to jest to ? Wiem , ze gdy są koloru jasno perłowego praktycznie można nic z tym zrobić ale moje pytanie jest czy bd to wieksze i jak ewentualnie zapopobiegać nowym oraz czy tabletki z Kolagen i np basen i sauna pomogą coś na to , jestem osobą szczupła miałam ostnio małe fachania wagi ale bez przesady było to 2-3kg a waże 53kgprzy zwroscie 162 przez zmiejszenie aktywnocsci fizycznej nigdy nie miałam problemów z taki rzeczami moja mama miała rostepy dropiero po ciązy więc wpotpie by była to wina genetyki

Odnośnik do komentarza

Jeżeli rozstępy są niewielkich rozmiarów i do tego są bardzo cienkie - to bardzo prawdopodobne, że nie zauważyła Pani ich w momencie powstawania (wtedy zmiany te mają różowy bądź też czerwonawy odcień).

Coraz więcej osób ma problemy z rozstępami - w szczególności młodzież w okresie dojrzewania, kobiety ciężarne oraz osoby, które mają problem z wahaniami wagi ciała.

W profilaktyce rozstępów bardzo ważne jest to, aby kontrolować wagę i unikać nadmiernej utraty kilogramów bądź też przybierania na wadze. Każdego dnia należy wcierać kosmetyki zapobiegające powstawaniu rozstępów. Zawierają one w składzie substancje, które uelastyczniają skórę i zmniejszają ryzyko pojawienia się rozstępu.

Typowy krem na rozstępy powinien zawierać w składzie niektóre spośród poniższych substancji:
- Wąkrotka azjatycka(Centella asiatica),
-Wyciągi z soi,
-Związki krzemu (silanole),
-Pirogronian sodowy,
-Kwas mlekowy,
-Witaminy A, C, E.

Istnieją również zabiegi medycyny estetycznej, które dosyć skutecznie redukują rozstępy (nawet te będące już w 2 fazie - białe rozstępy). Zabiegi te wykorzystują działanie lasera. W celu osiągnięcia oczekiwanych rezultatów należy wykonać kilka serii takich zabiegów.

Dobre efekty można również uzyskać wykonując głębokie złuszczanie skóry za pomocą dermabrazji - zabieg wykonuje dermatolog.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...