Skocz do zawartości
Forum

Przebarwienia na zębach


Gość Maksio

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ania111111

A co mi tam zdradzę sekret ale tylko raz :P ja wybielam zęby szybko i prawie za darmo. Kiedyś dentysci mi mówili że mam żółtą kość, moje zęby były żółte a ja miałam straszliwe kompleksy z tego powodu. Wybieliłam je raz Crestem i były tak białe że aż nienaturalne i jakoś średnio mi się to podobało. Okazało się po tym wybielaniu że moje zęby należą do tych które łatwo się odbarwiają i zabarwiają :P to znaczy że łatwo mi je wybielić oraz szybko zażółcić :D tak więc nie wiadomo czy się cieszyć czy nie ;) ale do rzeczy. Jakiś czas temu, w szpitalnej bibliotece wpadła mi w ręcę bardzo stara zniszczona książka na temat dawnych sposobów dbania o urodę, np. jak dbały o urodę szlachcianki. One miały białe zęby, były piekne i zadbane a przecież wtedy nie było wtedy tych wszystkich kosmetyków i podobno myły zęby raz na tydzień. Jak to robiły że ich zęby były białe pozostając zdrowe? bardzo prosto i szybko, solą kuchenną. Nie chodzi tutaj o sodę oczyszczoną bo ona niszczy szkliwo, ale o sól, zwyklą jakąkolwiek sól kuchenną. Próbowałam kiedyś wybielać moje zęby sodą ale nie dość że po tym zęby mnie bolały to był to też bardzo nieprzyjemny zabieg. Po pierwszym już masowaniu zębów solą kuchenną moje zęby były bielsze, robiąc to przez kilka dni codziennie miałam całkowicie białe zęby! tylko nie mogę się zaniedbywać w tym zabiegu bo mi żółkną szybko od kaw i herbat :) Pierwszy lud dwa pierwsze razy z solą mogą być średnio przyjemne ponieważ mi wtedy bardzo cierpły błony śluzowe w jamie ustnej ale za 3 razem było już ok. Jedyny dyskomfort i cena jaką trzeba poniesć za te tanie i skuteczne wybielanie jest słony smak w ustach w trakcie ,,zabiegu,, wybielania, ale po kilku razach przyzwyczaiłam się do tego smaku. Zęby wybielam solą mocząc palec wskazujący i obtaczając go w soli a potem wmasowując/wcierając tą sól w zęby, oczywiście nad zlewem. Bardzo ważne jest, nie wiem dlaczego, aby zęby były nieumyte, trzeba to robić przed myciem zębów. Ja myję zęby pastą i szczotką dopiero po uzyciu soli i palca :) ja raczej nie mogę tak wybielać zębów codziennie bo mam wtedy bardzo podrażnione dziąsła, przekrwione i mogą krwawić. Starym spobem na zdrowe dziąsła było również właśnie wcieranie w nie soli ale robiąc to nie za często. Tak więc jeśli chodzi o mnie to wcieram tą sól w zęby raz na kilka dni lub raz na tydzień i zęby są od białe do prawie całkiem białe ;) zależy od systematyczności.
powodzenia i nie ma za co :P ja jestem z siebie bardzo dumna że mogę mieć ładne ząbki tak tanim sposobem ;)
powodzenia

Odnośnik do komentarza
Gość ania111111

wydaje się dziwne i sól kojarzy się z sodą a o działaniu sody na zęby wszyscy znamy, podobno rozpuszcza szkliwo, i rzeczywisci ja uzywajac sody miałam problemy z zębami. Soli używamod ponad roku, w tym czasie byłam u dentystki i ona nie ukrywala zdziwienia że osoba w moim wieku może mieć tak zdrowe i ładne zęby. Moje zęby należały zawsze do raczej wrażliwych, np. na zimne produkty, mocne pasty czy specyfiki wybielające. W dzieciństwie miałam sporo ubytków i dość czesto bywałam u dentysty, tak więc moje zęb y nie należą do zebów którym nic nie może zaszkodzić. Nie mam z nimi żadnych problemów są wręcz mocne, gładkie i błyszczące. Nie mam pojęcia dlaczego sól tak właśnie działa na zęby, ale zaręczam wam że jak zpytacie o to dentystę to jeśli wiedzą o tym sposobie nie powiedza wam o tym a wrecz beda odradzac ponieważ nie na ręke jest im to aby ludzie sami sobie radzili z takimi problemami, skoro oni zbijają kokosy na wybielaniu zębów sposobami chemicznymi.

Odnośnik do komentarza

Efekty wybielające przy użyciu pasty do zębów będą widoczne dopiero po upływie ok. 1 miesiąca. Czas kontaktu składników wybielających zawartych w paście z powierzchnią zęba jest stosunkowo krótki. Co więcej, mają one bardzo łagodne działanie.

Jeżeli zależy Ci na osiągnięciu efektów w krótszym czasie to proponuję tzw. paski wybielające lub specjalne nakładki + żel wybielający. Produkty te są dostępne w większości aptek. Za ich pomocą można wybielić zęby o kilka tonów w ciągu dwóch tygodni.

Zdecydowanie szybszy efekt można uzyskać wybielając zęby u stomatologa. Zęby rozjaśniamy o kilka tonów w ciągu zaledwie kilku godzin.

Odnośnik do komentarza

xSandra
Tylko że ponoć wybielanie zębów niszczy zęby i jak się zacznie wybielać to już potem caly czas trzeba i są bardziej wrażliwe.

Liczne badania naukowe udowodniły, że wybielanie zębów nie powoduje naruszenia ich struktury. Co więcej, jedną z najczęściej stosowanych substancji wybielających w preparatach kosmetycznych jest tzw. nadtlenek karbamidu. Substancja ta powoduje utlenienie przebarwień zlokalizowanych w obrębie zęba i nie zdziera warstw szkliwa z jego powierzchni.

Odnośnik do komentarza

Maksio znam to, też jestem kawoszem i miałam przez to przebarwienia :) Kup sobie plus system 5 dni od białej perły mi wybielił zęby, usunął przebarwienia i teraz mam piękny uśmiech jak holywoodzka gwiazda haha :D A poważnie, to wybieliłam zęby o kilka odcienie w przeciągu dziesięciu dni i mam lepszy efekt niż koleżanka z pracy, która wybielała w salonie :)

Odnośnik do komentarza
Gość materda

Stosuj systematycznie dobrą pastę, szczotkuj jak należy, poprawa nadejdzie, ale nie oczekuj że od razu. Przebarwienia wymagają minimum kilka tygodni prawidłowej pielęgnacji i dopiero wtedy widać jest efekty.

Odnośnik do komentarza

Prawidłowa higiena, regularny skaling, a w razie potrzeby wybielanie. To bym radziła. Ja się zdecydowałam na wybielanie w DENT SM, http://dentsm.pl/, z uwagi na swój ślub. Efekt bardzo ładny, jestem zadowolona. Wszystko zależy jednak od przypadku, gdzieś czytałam, że takie przebarwienia to mogą być odwapnienia, dlatego najlepiej jest się skonsultować ze stomatologiem. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...