Skocz do zawartości
Forum

Szparki między zębami


erni13

Rekomendowane odpowiedzi

Czesć, mam problem, bo jakos niedawno uformowała mi się całkiem pokaźna szpara między dolnymi jedynkami. Dodatkowo mam kilka mniejszych szparek (między górnymi jedynkami, i 1-2). Wygląda to nie bardzo. O ile góra jeszcze ujdzie, o tyle dół mnie dobija, bo gdy mówię, to ruszam przede wszystkim dolną wargą, a przez to odsłaniam tą szparę na dole :( Jak można to wyleczyć? Na pewno aparat, ale on kosztuje gruby hajs, i co najgorsze, trzeba z nim ponad rok zapierdzielać i mieć ten ohydny syf na zębach :( Podobno są jakies gumki? I cos może dentysta zrobić, jakies wypełnienie. Tak przynajmniej słyszałem. Jak to wygląda?

Odnośnik do komentarza

Wszelkiego rodzaju korekty zgryzu wykonuje się obecnie za pomocą aparatów ortodontycznych.

Niekiedy można wykonać u stomatologa specjalne wypełnienie, ale metoda ta nie jest zbyt trwała.

Godne polecenia w tym przypadku mogą być specjalne licówki, które zakłada się na powierzchnię zębów. Za ich pomocą możemy ukryć nie tylko tzw. stemy (przerwy pomiędzy zębami), ale również uszkodzenia mechaniczne zębów, trwałe przebarwienia oraz nierówność zębów.

Odnośnik do komentarza
Gość sercadwa

Myślę, że dobrym rozwiązaniem, żeby pozbyć się takich szparek między zebami będą licówki. Nie trzeba ich dużo – ja miałam 4 licówki, a efekt super! Znajdź tylko porządny gabinet, żeby Ci czegoś nie zepsuli. Ja robiłam wywiad wśród znajomych i poszłam do Indexmedica, bo miałam polecony, rzeczywiście się sprawdził.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...