Skocz do zawartości
Forum

Wypadania włosów po rozjaśnianiu i płukance z wody utlenionej


Gość ab...ko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Zawsze miałam bardzo gęste i grube włosy. Jestem naturalną szatynką lecz postanowiłam zrobić z siebie blondynkę. Rozjaśniłam włosy i od razu zaczęły się łamać. Po 3 dniach od rozjaśnienia chciałam jeszcze troszkę je rozjaśnić i zrobiłam płukanke z soku z cytryny, letniej przegotowanej wody i kilku kropel wody utlenionej. Po umyciu zauważyłam, że od razu zaczęły wypadać. Stały się strasznie cienkie.
Teraz widzę odrosty lecz są nadal bardzo cienkie. W związku z tym moje pytanie brzmi czy jeśli odrastają cienkie to wrócą do swojej poprzedniej grubości z czasem oraz czy te zniszczone odzyskają swoją grubość?
I czy to możliwe, że zaczęły wypadać po płukance ponieważ były już bardzo osłabione rozjaśnianiem?
Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Myślę, że w Twoim przypadku główną przyczyną wypadania włosów jest pierwszy zabieg rozjaśniania włosów. Pewnie wykonałaś go za pomocą chemicznego rozjaśniacza?

Na pewno kolejne rozjaśnianie też niekorzystnie zadziałało na włosy. Na pewno istnieje szansa, że po jakimś czasu włosy wrócą do dawnej formy. Może to być jednak kwestia wielu miesięcy. W tym czasie istotne jest to, abyś odpowiednio pielęgnowała włosy i unikała farbowania oraz rozjaśniania. Ewentualnie do zmiany koloru włosów możesz wykorzystać specjalne henny, które w przeciwieństwie do rozmaitych farb, pozytywnie działają na nasze włosy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...