Skocz do zawartości
Forum

Fluid czy puder w kamieniu?


Gość arleta_pzn

Rekomendowane odpowiedzi

Generalnie jak ktoś ma tłustą skórę,to choćby nie wiem co robił i czego nie używał,to i tak nadmiar sebum będzie widoczny.
A podkłady matujące kumpela używała od tych za 10 złotych skończywszy na Pharmaceris i Vichy.Efekty były tylko przez góra 3 godziny,a skóra się potem świeciła jak żarówka.
Puder jest dobry,ale po jakimś czasie i tak przestaje matowić,wygładza skórę,staje się ona przyjemna w dotyku.
Znowu jak ktoś ma suchą skórę tak jak ja,to podkreśla tylko jej suchość i skórki,dlatego jedyne co używam na twarz,to krem koloryzujący,a teraz ten BB.

Możesz kupić sobie lekki podkład np. z Lirene,potem przypudrować pudrem transparentnym z Eveline.Są dość dobre i co najlepsze-starczy ci go na dłuugo.

It's who I am and what I feel
My life is automatic
Up in the air, is what I breath
and it is never static.

Odnośnik do komentarza

Panda
po fluidzie tez sie nie swiecie jesli sobie kupisz np matujący z manhatanu

nic to nie da, bo kupowałam drogie fluidy matujące, te długotrwałe i nic to nie dawało, bo mam mieszaną cerę. A odkąd używam samego pudru, to przez cały dzień (np jak jestem na uczelni) wystarczy jedynie lekko przypudrować nosek ze dwa razy. Z fluidem do 15 od rana twarz mi się świeciła cała jak psu jajca, a poprawianie tylko pogorszało sprawę

Odnośnik do komentarza

Fluidy wymagają aplikacji pudru, gdyż dzięki temu utrwalamy makijaż i podkład dłużej utrzymuje się na powierzchni skóry. Oczywiście nie ma konieczności wykonywania tej czynności, ale lepiej to robić.

Za to puder można stosować sam. W zależności od jego rodzaju można uzyskać inny efekt. Tradycyjne pudry będą matowić skórę zaś te rozświetlające nadadzą skórze ładny blask.

Warto pamiętać o tym, aby dobierać kosmetyki kolorowe odpowiednio do typu skóry ;)

Odnośnik do komentarza
Gość gruszkowa

Od jakiegoś czasu korzystam z pudru w kamieniu. Wydaje mi się, że jest on lepszym pomysłem niż fluid. Wybrałam puder w kamieniu HB. Efekt delikatnej, matowej skóry jest tym, czego oczekiwałam. Cóż... to chroni skórę, ma działanie bakteriostatyczne, co oceniam wyłącznie pozytywnie.

Odnośnik do komentarza

ja długo eksperymentowałam z różnymi firmami aż trafiłam na konsultantkę Mary kay ( dodam że nie jestem konsultantką tej firmy) żeby nie było nieporozumień . i muszę powiedzieć że podkład mają bajeczny nie taki drogi ja używam ivory4 rozświetlający super sprawa. Zawsze nakładam podkład ponieważ odpowiedni chroni naszą skórę tak usłyszałam od Pani doktor dermatolog. Na to biały sypki puder na kości policzkowe używam ziemi egipskiej efekt bardzo fajny :) Dodam że buzia staje się bardziej gładka gdy używa się tego podkładu już po jego zmyciu za pierwszym razem zauważymy zmianę :) Ja jestem z tej opcji bardzo zadowolona :)

Odnośnik do komentarza

taki najlzejszy jaki znam to Dermotan ktory kupuje wAFPV..Ja jestem bardzo zadowolona bo jest w postaci cieklej . zakrywa wszystkie niedoskonalisci skory twarzy no i ja tez troszeczke pendzelkiem nakladam na dlonie zeby nie bylo za duzego kontrastu. wyglada bardzo naturalnie a po za tym trzyma sie 2 dni lub dluzej. nie niszczy skory bo skora sama oddycha . nie widac ze mam jakas tapete . a jak chce pomalowac powieki czy rzesy to maluje . jest z peznaczeniem nawet do deliatnej skory dziecka bo zostal opracowany dla skory z problemami pigmentacyjnymi a wiadomo ze dzieci takie problemy tez maja. jak nie moge jechac do Warszawy po dermotan to dzwonie i przesylaja mi za pobraniem. pocztowym na drugi dzien. jedyna wada to chyba ze nie ma go w perfumeriach. ale ja mamzawsze zapas . jedna buteleczka starcz mi na dlugo bo ok 3 mce a nawet dluzej. latem miesiac ale dlatego latem smaruje sobie prawie cale cialo ..ale cos takiego ma malo ludzi . trzeba wiedziec

Odnośnik do komentarza
Gość Wiolinka

A ja już nie używam ani tego ani tego. Przekonałam się do kremu CC . Polecam. Kosmetyk dla mnie niezastąpiony, polecam ten Multifunkyjny krem – fluid CC 10w1 z BielendyA ja już nie używam ani tego ani tego. Przekonałam się do kremu CC . Polecam. Kosmetyk dla mnie niezastąpiony, polecam ten Multifunkyjny krem – fluid CC 10w1 z Bielendy

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...