Skocz do zawartości
Forum

Kremy dla nastolatek


Gość sweet16

Rekomendowane odpowiedzi

W przypadku cery suchej wskazane jest stosowanie kremów o właściwościach nawilżających oraz natłuszczających.

Godne polecenia są preparaty zawierające w składzie olejek jojoba (nivea soft), gdyż odbudowuje on warstwę lipidową suchej skóry i skutecznie ją nawilża. Korzystnie na skórę suchą działają również kosmetyki na bazie masła karite lub masła kakaowego (ziaja).

Wiele firm produkuje kosmetyki odpowiednie dla nastolatek. Nie zawierają one typowych składników przeciwmarszczkowych oraz odbudowujących skórę. Ważne jest to czy dany produkt posiada treściwą konsystencję, gdyż tylko wtedy zapewni skórze suchej komfort.

Odnośnik do komentarza
Gość JuLia9999

witam moje kolejne pytanie ;] mam problem z doborem kremu do twarzy bo mam cere tlustą z trądzikiem ;)
i gdy sie maluje to poprostu skora mi schodzi ;/ co mnie strasznie denerwuje wtedy makijaz wychodzi jakis nie rowny przez tą skore ;) pomozcie :)

Odnośnik do komentarza
Gość julia9999

~JuLia9999
witam moje kolejne pytanie ;] mam problem z doborem kremu do twarzy bo mam cere tlustą z trądzikiem ;)
i gdy sie maluje to poprostu skora mi schodzi ;/ co mnie strasznie denerwuje wtedy makijaz wychodzi jakis nie rowny przez tą skore ;) pomozcie :)

Odnośnik do komentarza

~JuLia9999
witam moje kolejne pytanie ;] mam problem z doborem kremu do twarzy bo mam cere tlustą z trądzikiem ;)
i gdy sie maluje to poprostu skora mi schodzi ;/ co mnie strasznie denerwuje wtedy makijaz wychodzi jakis nie rowny przez tą skore ;) pomozcie :)

W przypadku cery tłustej ważne jest to, aby stosować kosmetyki o działaniu matującym oraz normalizującym. Krem matujący ma lekką konsystencję oraz posiada w składzie substancje, które rozpraszają światło - dzięki temu niwelujemy nieestetyczny efekt błyszczącej cery. Krem normalizujący zawiera w składzie substancje, które ograniczają proces wydzielania sebum przez gruczoły łojowe. Dzięki temu skóra bardzo się nie przetłuszcza.

"Spływanie makijażu" to częsty problem posiadaczek cery tłustej. Makijaż schodzi ze skóry w wyniku tworzącej się na jej powierzchni nadmiernej ilości sebum. Odpowiednia pielęgnacja za pomocą wyżej wymienionych preparatów, może temu skutecznie przeciwdziałać. Można również przed wykonaniem makijażu stosować specjalne bazy pod podkład, które przedłużą jego trwałość ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...