Skocz do zawartości
Forum

Krosty na pośladkach


Gość ma...22

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam straszny problem z chrostami na pupie długo już z tym walczę ale nie umiem się tego pozbyć . bardzo mnie to krępuje kiedy mam włożyć strój kąpielowy wszystko jest widoczne . Byłam już tym u dermatologa przepisał mi maść robiona ,ale nic nie pomogło. 2 razy robiłam pyling z cukru dało to jakis efekt ale blizny pozostał :( bardzo proszę Poradę z góry Dziekuje .

Odnośnik do komentarza

Skóra w obrębie pośladków często jest gruba i zrogowaciała. Niekiedy na jej powierzchni, w obrębie mieszków włosowych - tworzą się "krostki". Z reguły zmiany te to tzw. rogowacenie okołomieszkowe.

W tym przypadku istotne jest regularne wykonywanie peelingów oraz masaży za pomocą szorstkiej rękawicy. Skórę możemy również smarować kosmetykiem zawierającym 30% stężenie mocznika.

Na rogowacenie okołomieszkowe działają również niektóre peelingi chemiczne wykonywane w gabinetach kosmetycznych.

Odnośnik do komentarza

Miałam, poniekąd nadal mam ten sam problem co Ty. Gdzieś usłyszałam, że dobrym sposobem jest skorzystanie z promieniowania uv, innymi słowy - idź na solarium. Ja narazie byłam tylko raz (głównie z braku czasu i chęci) i już po jednym razie zauważyłam różnicę (nie nastawiaj się na kolosalną różnicę, ale zawsze to lepiej mieć kilka krostek mniej ). Mam w planach wybrać się jeszcze z 2 - 3 razy to może całkiem mi to zniknie. Spróbować warto ;)

Odnośnik do komentarza

P_ulina
Miałam, poniekąd nadal mam ten sam problem co Ty. Gdzieś usłyszałam, że dobrym sposobem jest skorzystanie z promieniowania uv, innymi słowy - idź na solarium. Ja narazie byłam tylko raz (głównie z braku czasu i chęci) i już po jednym razie zauważyłam różnicę (nie nastawiaj się na kolosalną różnicę, ale zawsze to lepiej mieć kilka krostek mniej ). Mam w planach wybrać się jeszcze z 2 - 3 razy to może całkiem mi to zniknie. Spróbować warto ;)

Niestety wizyty w solarium sprawią jedynie, że problem będzie mniej widoczny. Na skutek promieniowania UV dochodzi do pogrubienia warstwy rogowej naskórka. Przez to, stany zapalne skóry nie są bardzo widoczne. Natomiast w momencie zaprzestania chodzenia na solarium, problem wraca w jeszcze większym stopniu. Nie wspominając o zagrożeniach związanych z ekspozycją skóry na promieniowanie UV.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...