Skocz do zawartości
Forum

Rozdwajające się końcówki włosów


Gość Trick

Rekomendowane odpowiedzi

Macie jakieś sposoby oprócz podcinania na rozdwajające sie końcówki włosów? Niedawno byłam u fryzjera i teraz już zauważyłam że końcówki mi się brzydko rozdwajają. Stosuję odzywke po każdym myciu i jak czeszę to staram się nie szarpać włosów. Co robić

Odnośnik do komentarza

Rozdwojone końcówki włosów to uszkodzenie, którego nie zredukujemy za pomocą odżywek czy masek. Niestety nasze włosy nie posiadają zdolności do samoregeneracji. Ich najstarsza część - czyli końce - są bardzo podatne na działanie czynników mechanicznych (tarcie, czesanie, suszenie, modelowanie). Z tego względu szybko ulegają one uszkodzeniom. Niestety jedynym sposobem na rozdwojone końcówki włosów jest ich podcięcie.

Po zabiegu fryzjerskim dobrze by było chronić końcówki przed uszkodzeniem. Służą do tego specjalne preparaty (w formie serum, olejku lub kremu), które otulają włos niewidzialną warstwą ochronną i zabezpieczają go przed utratą wilgoci oraz rozdwojeniem. Im bardziej suchy włos tym większa jego podatność na uszkodzenia, gdyż jest on wtedy mniej elastyczny.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...