Skocz do zawartości
Forum

Mydło w płynie a w kostce


Gość 8samantha

Rekomendowane odpowiedzi

Gość 8samantha

Zawsze mam dylemat czym sie myc np rano przed wyjsciem na uczelnie. Jestem przyzwyczajona do mydla w kostce, a tylko do kąpieli stosuje płyny i żele. Natomiast moje koleżanki mówią, że nawet przy szybkim przemyciu sie stosuja zele bo mydlo wysusza. Czy to prawda? Skoro tak to kiedy stosowac mydło?

Odnośnik do komentarza

Tradycyjne mydło posiada wysokie pH co niekorzystnie wpływa na skórę, która traci swój naturalny mechanizm obronny i jest bardziej podatna na wysuszenie. W związku z tym odradzam częste stosowanie mydła. Zdecydowanie lepsze są, tzw. syndety - żele myjące o niskim bądź neutralnym pH. Warto wiedzieć, że obecnie syndety mogą występować również w postaci kostki. Nazywamy je wtedy "mydłem bez mydła" ;)

Odnośnik do komentarza

Pod prysznic tylko żele. Mocne, orientalne zapachy w zimie, kwiatowo-owocowe, lekkie w lecie. Ale chętnie używam też mydełka Dove, klasyczne ma cudny zapach.
Mydeł w płynie używam tylko do mycia rąk.
Wszystko zależy od skóry, mnie żadne mydła nie wysuszają...a jeśli już, to na rynku jest sporo świetnych balsamów.

Rozdzierający jak tygrysa pazur
antylopy plecy
jest smutek człowieczy.

Odnośnik do komentarza
Gość 3wyerhtbcv

a i bez przesady. jak ktos ma normalna skore to mydlo nic nie wysuszy. ja mam tak duzo wytwarzanego tluszczu na plecach, ze myje wręcz 3 x mydlem i splukuje tyleż razy, bo poprostu trzeba sie namyć i namyć, by wymyć potówki i zaskórniki. Ale żele odradzam. Jak już to polecam dziecięce płyny, takie tłuściutkie, na zasadzie tłuszcz rozpuszca tłuszcz, one się sprawdzają.
ps: ja myje sie wieczorem

Odnośnik do komentarza

A stosujesz tradycyjne mydło czy raczej kostkę myjącą? Skład kostek różni się od składu zwykłego mydła, dzięki czemu nie wysuszają one skóry i nie działają drażniąco. Co do zwykłego mydła to odradzam jego stosowanie nawet w przypadku cery przetłuszczającej się, gdyż może ono przyczynić się do odwodnienia skóry . Poza tym, może to doprowadzić również do powstania zmian trądzikowych w jej obrębie, gdyż mydło znacząco zmienia jej naturalne pH, a tym samym zwiększa jej podatność na działanie mikroorganizmów wywołujących trądzik.

Odnośnik do komentarza

Ja wolę mydła w kostce, tylko zawsze sprawdzam żeby były w 100% naturalne. Używam miodowego masła Korany. Jestem z niego bardzo zadowolona :) Nie powoduje żadnych reakcji alergicznych przy mojej problematycznej skórze i dodatkowo nawilża oraz wygładza dłonie :)

Odnośnik do komentarza

Od dawna stosuje mydło w pianie, do rąk również. Nie zauważyłam żeby moja skóra była przez to wysuszona. Mój mąż zamawia do firmy również mydło w pianie, przyjeło się to w naszej rodzinie bardzo dobrze. Może warto stosować mydła, które nie są sztucznie napakowane zapachami i wymyślnymi zaletami? Oczywiście nigdy nie powiem złego słowa na mydła w kostce, tylko ich aplikowanie dla mnie jest niewygodne i zostawiają za dużo śladów, zarówno na mydelniczce jak i całym zlewie..

Odnośnik do komentarza

Używajcie mydła 7 ziół od HB - działa, pomaga, robi różnicę. Cera wygląda normalnie, można ją łatwo doprowadzić do normalności, bez większych komplikacji. Akurat w moim przypadku wymagało to wiele pracy, ale wszystkie cele zrealizowaliśmy. Tzn. każde z nas poprawiło sobie wygląd skóry.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...