Skocz do zawartości
Forum

Czerwone plamy na twarzy


Gość na...ek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zuza432

Wczoraj zastosowałam maseczkę z czosnku miałam ją na sobie 15min gdy zmyłam nie bylo aż tak widać ale do dziś nie znikneły S.O.S Co zrobić by znikneły ? nawet z tego powodu nie wychodze z domu .Chce jak najszybciej pozbyć się tych czerwonych plam wiec proszę o jak najszybszą odpowiedz bo jestem tym zrospaczona:((

Odnośnik do komentarza

wiesz.... czosnek jest dośc silnie drażniący i takie plamy mogły się pojawić. Po co robiłaś sobie taką maseczkę, ja rozumiem że czosnek ma dZiałanie osuszające i bakteriobójcze ale bez przegięcie. Teraz proponowałabym po pierwsze wapno ( na wypadek jak by to była alergia), możesz przemywać twarz rumiankiem ( który ma właściwości łagodzące), kup sobie jakiś preaparat łagodżacy, moze maść witaminowa, albo coś podobnego. Dodatkowo staraj się nawiżyć cerę aby nie przesuszyć cery...

Nigdy więcej nie patrz na mnie takim wzrokiem
Nigdy więcej nie podnoś na mnie głosu
Nigdy więcej nie zatruwaj słów gorycz

Odnośnik do komentarza
Gość Komercha

to idź do dermatologa, mozesz jeszcze maślanką to przemywać tak jak w przypadku oprzeń. może to złagodzi. ale ja bym poszła do lekarza, bo może bedziesz potrzebować czegoś na receptę. A tak z ciekawości po co ty tą maseczkę robiłas?

Odnośnik do komentarza
Gość Dermatolog

Witaj jest bardzo prosty sposób na twoją skórę .. Musisz kupić w aptece maść Alantan plus i rumianek.
1. Codziennie rano przemywaj twarz rumiankiem (UWAGA! Upewnij się czy nie jesteś uczulona na wodę! Bo jeśli jesteś nie używaj rumianku.)
2. Nakładaj krem Alantan plus na suchą twarz ( najwięcej można go nakładać do 5 razy dziennie, ale ja polecam 3 razy) I gotowe! :)
Ja też się borykałam z tym problemem i mi po tym przeszło.
Ta "kuracja" trwa najwyżej 7 dni

Odnośnik do komentarza

Maseczki wykonywane z naturalnych produktów często powodują podrażnienie skóry. W tradycyjnych maskach kosmetycznych rzadziej się to zdarza z tego względu, że składniki syntetyczne są lepiej tolerowane przez skórę. Ta reakcja skórna minie, na pewno nie pozostaną po niej blizny. Jeżeli jednak zmiany będą się utrzymywały dłużej niż 4 dni bez objawów redukcji - dobrze by było skonsultować się z lekarzem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...