Forum Uroda

Czy warto stosować botoks?

~aquara

~aquara

Hej!
Wiecie cos o botoksie? Jak wyglada zabieg, czy to jestbezpieczne i czy warto to robic no bo ponoc efekty sa szybkie, ale czy trwale i czy nie ma potem jakichs problemów ze skora?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~Tańcząca Wariatka

~Tańcząca Wariatka

no ja bym jadu kiełbasianego pod skóre sobie nie wstrzykiwała....

dadaaria

dadaaria

raz wstrzykniesz i potem bedziesz musiala caly czas... popatrz sobie na te wszystkie minge nie minge ja dziekuje za taki wyglad jak z kosmosu alien

--

http://straznik.dieta.pl/zobacz/straznik/?pokaz=601651b7128e8c5ce.png

30 dadaaria Kobieta, 27 lat, gdzieś pod Wawą
Tańcząca wariatka

Tańcząca wariatka

one przesadziły z botoksem, ale moim zdaniem to głupota. Po co mnie twarz która nic nie wyraża... Żadnej miny nie zrobisz ani się nie uśmiechniesz ani zdziwionej nie udasz

85040 tanczaca-wariatka Kobieta, 24 lata, Kraków
~girl with a tatoo

~girl with a tatoo

oczywisie ze nie warto!! po co on jest, ten wypychacz ust i czego tam jeszcze? osobiscie jestem przeciwna jakimkolwiek operacjom plastycznym czy zabiegom kosmetycznym. Po ci ten botoks?

~Achaa

~Achaa

jeśli ktoś ma głębokie zmarszczki czy bardzo wąskie usta, to czemu nie? Efekt "nieruchomej twarzy" i "kaczych ust" zyskuje się gdy botoksu wstrzykuje się za dużo i zbyt często. Też jestem przeciwna zbędnym operacjom np nie rozumiem po co swoją buzię (nos chyba z tego co wiem) poprawiała Megan Fox, wcześniej też był śliczny.

dadaaria

dadaaria

na pcozat uefekt na pewno jest fajny ale potem sie uzalezniasz od tego i psychicznie i skora tez

--

http://straznik.dieta.pl/zobacz/straznik/?pokaz=601651b7128e8c5ce.png

30 dadaaria Kobieta, 27 lat, gdzieś pod Wawą
~ahhh

~ahhh

moim zdaniem nie warto, bo po pierwsze to zawsze widac ze ktos stosowal botoks, po drugie roznie to sie konczy no i uzaleznic sie mozna

Złośliwa

Złośliwa

no jak ktoś chce mieć maskę zamiast twarzy to droga wolna, nic nie stoi na przeszkodzie

--

Nigdy więcej nie patrz na mnie takim wzrokiem
Nigdy więcej nie podnoś na mnie głosu
Nigdy więcej nie zatruwaj słów gorycz

83736 zlosliwa Kobieta, 29 lat, Warszawa
~lalunia888

~lalunia888

Wstrzykniesz sobie taki botoks do ust a potem ani sie usmiechnac normalnie, ani pocalowac (tak mysle). Nie warto!

~walika

~walika

ja jestem na nie, zeby dobrze wygladac nie trzeba robic zadnych zastrzykow ani operacji, wystarczy zdrowo sie odzywiac cwiczyc chodzic do kosmetyczki, oczywiscie, skora moze nie bedzie az tak rowna i gladka jak po botoksie, ale bedzie to wygladalo naturalnie

~Achaa

~Achaa

a co ci dadzą ćwiczenia i zdrowe odżywianie itp gdy np masz wąsie usta lub z biegiem czasu robią ci się zmarszczki. Jak kobieta chce poprawić swój wygląd, to niech to robi, ale z umiarem. Jakbym miała węziutie usta (swoją drogą, to brzydko to wygląda), to może i bym zdecydowała się na botoks. Wcale tak nie jest, że zaraz masz efekt maski. Botoks ma za zadanie np wypełniać bruzdy, aby nie było zmarszczek. Jeśli nie przesadzisz, to wyglądasz normalnie. W TV najczęściej pokazują skrajne przypadki. I jeśli mam być szczera, to lepiej wyglądać jak Ewa Minge niż jak jakaś pomarszczona baba, bo nie każda z nas ma w genach młody wygląd.

~kwiattt

~kwiattt

Ale mozna chodzic do kosmetyczki, na jakis masaz twarzy czy jakies inne zabiegi, ja nie jestem za botoksem, bo potem to pewnie i tak po jakims czasie obwiśnie

~Gracja25245

~Gracja25245

Hej, a wiecie może gdzie we Wrocławiu można iść na botoks?

kosmetolog Joanna Hirszler

Odpowiedź eksperta

Toksyna botulinowa odnalazła szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej. Stosuje się ją nie tylko w celu redukcji zmarszczek, ale również w leczeniu zeza, kurczu powiek, dystonii szyjnej oraz nadmiernej potliwości.

W celu redukcji zmarczek wstrzykuje się niewielką ilość preparatu zawierającego tę neurotoksynę w kilka miejsc na twarzy. Dzięki temu dochodzi do wygładzenia zmarszczek i ograniczenia ruchomości mięśni je pogłębiających. Prawidłowo podany preparat nie powoduje efektu "braku mimiki", a jedynie redukuje zbyt "ekspresyjną mimikę", tj. marszczenie czoła (bruzdy poziome) oraz brwi (lwia zmarszczka), nadmierne zaciskanie powiek (kurze łapki, zmarszczki pod oczami).

Pełne efekty zabiegu są widoczne po upływie dwóch tygodni i utrzymują się od 3 do 6 miesięcy.

Prawidłowo wykonany zabieg jest bezpieczny i niesie za sobą ryzyko wystąpienia głównie łagodnych skutków ubocznych (np. tymczasowy ból głowy, pokrzywka). Przed zabiegiem warto się upewnić czy lekarz wykonujący zabieg posiada odpowiednie dokumenty. Źle wykonany zabieg może spowodować m.in. niedowład mięśni twarzy.

88074 kosmetolog-joanna-hirszler Kobieta, 27 lat, Warszawa

Odpowiedź eksperta

~girl with a tatoo
oczywisie ze nie warto!! po co on jest, ten wypychacz ust i czego tam jeszcze? osobiscie jestem przeciwna jakimkolwiek operacjom plastycznym czy zabiegom kosmetycznym. Po ci ten botoks?

Toksyna botulinowa nie jest stosowana do wypełniania ust. Za pomocą tej substancji można między innymi wygładzić zmarszczki. W celu modelowania kształtu ust stosuje się wypełniacze, np. kwas hialuronowy o odpowiedniej masie cząsteczkowej.

Odpowiedź eksperta

Złośliwa
no jak ktoś chce mieć maskę zamiast twarzy to droga wolna, nic nie stoi na przeszkodzie

Prawidłowo wykonany zabieg przy użyciu toksyny botulinowej nie daje efektu maski i może nie być tak łatwo dostrzegalny ;-). Istotne jest to by trafić na odpowiedniego lekarza.

~konowka45

~konowka45

Moim zdaniem warto. Sama wykonywałam taki zabieg w Salonie Kontur w Łodzi i jeżeli miałabym jeszcze okazję to na pewno bym to powtórzyła. Póki co czekam na zastrzyk gotówki i wtedy coś pomyślimy ;)

~religabeata

~religabeata

Ja uważam, że warto. Moja mama sprezentowała sobie botoks i ... jestem w szoku. Odmłodniała, żadnych efektów ubocznych (siniaki, zaczerwienienia) i co najważniejsze nastawienie do życia się odmieniło. Ponieważ bałam się za nią (żeby nikt nie namówił jej na jakiegoś szarlatana), wyszukałam jej profesjonalny gabinet. Trafiła do Bella Derm w Warszawie i nie zawiodła się. Sama się zastanawiam nad skorzystaniem z takiego zabiegu za parę lat.

Odpowiedź eksperta

~religabeata
Ja uważam, że warto. Moja mama sprezentowała sobie botoks i ... jestem w szoku. Odmłodniała, żadnych efektów ubocznych (siniaki, zaczerwienienia) i co najważniejsze nastawienie do życia się odmieniło. Ponieważ bałam się za nią (żeby nikt nie namówił jej na jakiegoś szarlatana), wyszukałam jej profesjonalny gabinet. Trafiła do Bella Derm w Warszawie i nie zawiodła się. Sama się zastanawiam nad skorzystaniem z takiego zabiegu za parę lat.

Prawidłowo wykonany zabieg z użyciem toksyny botulinowej powinien dawać dokładnie taki efekt :-). Czyli odmłodzenie twarzy, ale bez efektu "sztucznej maski" nałożonej na twarz. Szukając opinii na temat lekarzy medycyny estetycznej z pewnością będzie pomocne w wyborze odpowiedniego specjalisty.