Skocz do zawartości
Forum

Peelingi i kosmetyki do ciała


Gość bella_ragazza

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bella_ragazza

Witajcie! Zbliża się lato i trzeba jeszcze bardziej zadbać o gładkie ciało, a mam z tym trochę kłopotu, bo od czasu do czasu wyskakują mi różne krostki. Znacie jakieś dobre peelingi do ciała? Jak dbacie o skórę ciała?

Odnośnik do komentarza

Peeling najlepiej dobierać do potrzeb i rodzaju naszej skóry. W przypadku wrażliwej skóry ciała wskazane są peelingi na bazie kwasów owocowych bądź peelingi zawierające granulki polietylenu, które mają gładką strukturę i w łagodny sposób usuwają zrogowaciała warstwę naskórka. Z kolei w przypadku grubej, wysuszonej skóry dobrze sprawdzają się peelingi gruboziarniste oraz cukrowe. Z kolei peeling z kawy dodatkowo ujędrni naszą skórę, także wskazany jest w przypadku, gdy obserwujemy jej wiotkość.

Odnośnik do komentarza

~ramoneska
O, ciekawe, same robicie peelingi?? A znacie jakies domowe sposoby? to sie podzielcie;)

Domowy peeling można w prosty sposób wykonać w domu.

Peeling kawowy - 5-8 łyżeczek kawy oraz odrobina oliwki, oliwy lub żelu pod prysznic, aż do uzyskania konsystencji papki.

Peeling cukrowy - cukier łączymy z odrobiną oliwy lub miodu i taką papkę wmasowujemy w wilgotną skórę. Możemy również wmasowywać sam cukier (to taka bardzo uproszczona wersja peelingu cukrowego).

Odnośnik do komentarza

Kwas cytrynowy w peelingu bardzo dobrze wpływa na przebarwienia, ale też na leczenie mniejszych ranek, u mnie właśnie po maseczkach, przepocone w okolicach nosa. Robię peelingi regularnie. Staram się też wykorzystywać wyłącznie naturalne kremy. Z tych skutecznych moim zdaniem to https://e-naturalne.pl/pl/p/Peeling-AHA-30/1276, dużo ekstraktów owocowych, więc latem ważne odkrycie :) Wychodzisz z domu, jak prawdziwie odświeżony człowiek.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...