Skocz do zawartości
Forum

Depilacja woskiem


Gość Nadziejana

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Nadziejana

Hej! WIem ze niektore kobiety depiluja sie woskiem, chcialam zapytac czy to bardzo boli, jak dlugo utrzymuje sie efekt i czy sa jakies techniki zeby mniej bolalo i czy mozna depilowac woskiem tez bikini? dzieki za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza

A czy ktoś z Was próbował depilacji woskiem lub pastą cukrową a do tego dołączył metodę EpilFree? ja jestem bardzo zadowolona. Włoski odrastają zdecydowanie wolniej, są słabsze, czasem sama mogę je paznokciami wyrwać. Dla mnie bardzo fajna, skuteczna metoda.

Odnośnik do komentarza

Depilacja woskiem to zabieg polegający na usunięciu niechcianego owłosienia wraz z cebulką. W związku z tym, że cebulka włosa stanowi jego unerwioną część - w trakcie zabiegu odczuwamy dyskomfort. Ciężko ocenić czy woskowanie jest bardzo bolesną metodą, gdyż dla różnych osób inny jest, tzw. próg bólu.

Woskowanie można wykonać w obrębie partii ciała, takich jak: ręce, nogi, bikini, doły pachowe, klatka piersiowa, pośladki, a także plecy.

Efekt utrzymuje się przez okres 2-4 tygodni. W przeciwieństwie do depilacji maszynką, w przypadku woskowania włoski z reguły odrastają słabsze. Mniej bolesną odmianą woskowania jest depilacja za pomocą pasty cukrowej ;)

Odnośnik do komentarza

Ból jest do zniesienia, przynajmniej dla mnie, a mam niski próg bólu. W porównaniu do depilatora znacznie mniejszy, bo plastrami wyrywasz włoski "na raz".

Dyskomfortem jest fakt, że czasami wosk zostaje. W małych ilościach, ale jeszcze nie zdarzyła mi się depilacja, żebym wyszła na czysto (może, któraś zna na to sposób). Wtedy wosk usuwa się oliwką albo chusteczkami po depilacji- zazwyczaj dołączone do opakowania. Moim zdaniem jest ich za mało, więc radzę zaopatrzyć się w dowolną oliwkę dla niemowląt i problem z głowy, a przy okazji odżywia skórę i łagodzi podrażnienia zaraz po.

Dodam, że dla mnie wosk sprawdza się na nogi - reszta ciała jest zbyt wrażliwa, choć ponoć można się przyzwyczaić - moja znajoma używa wosku tylko na okolicę bikini, podczas gdy podobna próba u mnie skończyła się traumą ;ppp Widać kwestia bardzo indywidualna.

Odnośnik do komentarza

Witajcie . Jestem naturalna brunetka . Do niedawna skuteczna depilacja była dla mnie niemałym problemem . Az znalazłam produkt , dzięki któremu zapomniałam o tej zmorze . Zaznaczam że jest to produkt naturalny , bez dodatku chemii i w 100% bezpieczny , a co najważniejsze - daje trwały efekt i jest bezbolesny .

W jednym z postów dokładnie wszystko opisałam .

Odnośnik do komentarza
Gość truskawkaaaa

ja chodzę na depilację do salonu, moja kosmetyczka używa wosku lub pasty cukrowej, w zależności od depilowanego miejsca ciała, a potem zawsze jeszcze robię zabieg epilfree, znacie? świetna sprawa, podobno po kilku zabiegach efekty mogą być nawet porównywalne z laserem, a jednak koszt wielokrotnie niższy :)

Odnośnik do komentarza

Mamałyga
Ból jest do zniesienia, przynajmniej dla mnie, a mam niski próg bólu. W porównaniu do depilatora znacznie mniejszy, bo plastrami wyrywasz włoski "na raz".

Dyskomfortem jest fakt, że czasami wosk zostaje. W małych ilościach, ale jeszcze nie zdarzyła mi się depilacja, żebym wyszła na czysto (może, któraś zna na to sposób). Wtedy wosk usuwa się oliwką albo chusteczkami po depilacji- zazwyczaj dołączone do opakowania. Moim zdaniem jest ich za mało, więc radzę zaopatrzyć się w dowolną oliwkę dla niemowląt i problem z głowy, a przy okazji odżywia skórę i łagodzi podrażnienia zaraz po.

Dodam, że dla mnie wosk sprawdza się na nogi - reszta ciała jest zbyt wrażliwa, choć ponoć można się przyzwyczaić - moja znajoma używa wosku tylko na okolicę bikini, podczas gdy podobna próba u mnie skończyła się traumą ;ppp Widać kwestia bardzo indywidualna.

Do depilacji wrażliwych okolic woskiem można się przyzwyczaić. W szczególności, że po kilku zabiegach włoski stają się coraz słabsze. Oczywiście wszystko jest też zależne od indywidualnego progu bólu ;-)

Odnośnik do komentarza

~veryAnka
A po ilu zabiegach można zauważyć efekty? Jak wygląda taki zabieg? Możesz proszę powiedzieć coś więcej?

Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu, bo włoski odrastają dopiero po kilku tygodniach. Od razu widać, że są one słabsze.

Przed zabiegiem kosmetyczka odtłuszcza powierzchnię skóry, która ma być depilowana. Następnie na skórę aplikuje się wosk rozpuszczony do odpowiedniej temperatury i na to zostaje naklejony plaster lub kawałek materiału. Po wygładzeniu powierzchni plastra kosmetyczka energicznym ruchem odrywa go z powierzchni skóry wraz z włoskami ;-)

Odnośnik do komentarza
Gość A15pIH8MQd

Tomek 21 sierpnia 2011 Dżon nie wiem co Cie kłuje w wgnoeolyj .. do tego w prącie kłuć to może dopiero po 1-2 dniach a nie jak napisałeś świeżo' wgnoeolyj. To kwestia tego co kto lubi ja osobiście wole takie wygolone, poza tym, nie każda kobieta goli/nie goli się dla facetf3w, robią to dla siebie i tak żeby się sobie podobać VA:F [1.9.13_1145](from 6 votes)

Odnośnik do komentarza

~M52kQEVsyKYO
Kurczak mały / Z doświadczenia wiem, że kremy, balsamy i inne mazidła nie zldkiwiują cellulitu a tym bardziej nie zldkiwiują tłuszczu. Niewielki nadmiar tłuszczu można jednak wyeliminować poprzez np. pływanie czy ćwiczenia aerobowe, jednak jak ktoś się doprowadził do stanu nieużywalności i samemu jest mu źle ze swoim sadłem, to oprf3cz diety i sportu warto poddać się takiej lipolizie laserowej.Odnośnie slimlipo, to przyznam, że miałam wykonywany ten zabieg, aby zlikwidowac wystające boczki, ktf3rych za żadne skarby nie mogłam się pozbyć poprzez ćwiczenia. Kiedyś była po prostu duża i schudłam nierf3wnomiernie, sport i ćwiczenia nie pomogły :/Ogf3lnie sam zabieg jest ok, efekty piorunujące, tylko ten kubraczek, ktf3ry pf3źniej trzeba nosić mnie denerwował :P

Nie można zlikwidować cellulitu wyłącznie poprzez stosowanie kremów antycellulitowych. Kosmetyki te stanowią jedynie metodę wspomagającą walkę ze skórką pomarańczową. Poza tym, konieczna jest racjonalna dieta, aktywność fizyczna i regularne masaże.

Odnośnik do komentarza

Przed wykonaniem zabiegu depilacji laserowej kosmetolog bądź dermatolog powinien wykonać próbę na niewielkim odcinku skóry. Jeżeli wszystko będzie w porządku to musisz się niczego obawiać. Oczywiście laserowa epilacja też boli natomiast przed zabiegiem można znieczulić skórę emlą w celu zmniejszenia dolegliwości bólowych. Produkt ten jest dostępny wyłącznie na receptę, dlatego jeśli się zdecydujesz na znieczulenie to powinnaś ją otrzymać w gabinecie, w którym zdecydujesz się wykonać zabieg.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...