Skocz do zawartości
Forum

Łuszcząca się skóra na powiece


Gość fergieee

Rekomendowane odpowiedzi

Gość fergieee

WITAJCIE!!!
mam problem, mam 19 lat i codziennie rano na mojej powiece od brwi praktycznie i na calej powiece mam zluszczona skore. To takie nitki jak po ścieraniu ołówka gumką. Jak przemywam buzie znikaja ale np po kilku godzinach pojawiaja sie na nowo. przemywam tonikiem i jak uda mi sie ich pozbyc skora na powiece jest czerwona i podrazniona lekko piecze. co to moze byc????

Odnośnik do komentarza

Staraj się nie myć powiek płynem czy żelem którego używasz do całej buzi, stosuj w te miejsca specjalne preparaty do demakijażu oczu i unikaj kontaktu z wodą. Toniki którymi przecierasz skórę mogą zawierać alkohol i powodować wysuszenie, nie stosuje się ich w okolicach oczu. Po każdym demakijażu czy myciu od razu wklepuj krem przeznaczony do powiek. Pamiętaj też aby nie stosować na skórę powieki podkładu do twarzy. Do makijażu oka przeznaczone są korektory w płynie.

Długotrwale przesuszona skóra która nie chce się goić może być objawem egzemy bądź atopowego zapalenia skóry, albo alergii na jakiś kosmetyk. Niewykluczone też że ją po prostu podrażniłaś i ścierając za każdym razem oraz nie używając kremu wywołujesz łuszczenie naskórka. Skontaktuj się z dermatologiem, na pewno poleci ci odpowiednią maść gojącą i zdiagnozuje problem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...