Skocz do zawartości
Forum

Zerowe soczewki u nastolatka


Gość ok...ki

Rekomendowane odpowiedzi

nie, do soczewek kolorowych nie musisz przechodzic zadnych badan bo to nie są soczewki lecznicze. Mozesz je sobie kupic w salonie okulistycznym albo chociazby przez internet tylko jesli juz chcesz je stosowac to raczej okazyjnie nie tak ze na co dzien bo moga oslabiac oczy meczyc je poza tym pamietaj ze jak masz ciemne oczy to jasne soczewki moga nie wygladac ladnie bo ciemne oko moze przebijac przez kolor.

Odnośnik do komentarza

Jak najbardziej trzeba iść do okulisty ponieważ musi on zmierzyć parametry twojego oka aby dobrać Ci odpowiednią, pasującą i komfortową soczewkę oraz sprawdzi czy możesz je nosić. Każda soczewka ma swoją krzywiznę(BC) i średnicę(DIA) którą należy dobrać indywidualnie. Źle dobrana soczewka może podrażniać oko i być niewygodna. Soczewki teoretycznie może nosić każdy jednak są pewne przeciwwskazania (zespół suchego oka, zapalenie spojówek).

Ponad to okulista nauczy Cię odpowiedniej pielęgnacji soczewek i właściwego wkładania i zdejmowania ich z oka.

Odnośnik do komentarza

to fakt ja bym nie ryzykowała... idx do okulisty i przebadaj się żeby sobie krzywdy nie zrobić... bo potem możesz mieć problemy. Potem jak już będziesz wiedzieć jak zakładać idbać o nie to w necie możesz kupić sobie jakie tylko chcesz, tylko tez raczej kupować soczewki znanych firm. Wtedy masz pewność że są dobrej jakości

Look in the doubt we've wallowedLook at the leaders we've followedLook at the lies we've swallowedAnd I don't want to hear no more

Odnośnik do komentarza

Ja sobie normalnie zamawiam u okulisty bo wtedy po pierwsze jestem pewna ze mi nic nie zaszkodzi a po drugie moge miec kolor jaki chce, bo te soczewki w sklepach czesto wygladaja tak nienaturalnie, a u okolisty mozna sobie wybrac jaki chcesz kolorek i powiedziec ze na przyklad wolisz zeby byl bardziej naturalny

Odnośnik do komentarza

najlepiej idz do salonu z soczewkami, bardzo czesto mozna od razu zrobic sobie badania przed zakupem (czesto platne, 50 we Wroclawiu)...moze sie okazac na przyklad ze nie mozesz uzywac soczewek dlugoterminowych ze wzgledu na zla prace gruczolow albo ze Twoje oczy maja cos innego co nie pozwala jakichs soczewek uzywac.
a moze po prostu wszystko bedzie ok. badania rozwieja watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Gość puszysta07

No nie zawsze ludzie wybieraja inny klor soczewek czasami chca podkeslic swoj na przyklad chca zeby oczy byly bardziej nieiskie czy zielone, a czasami ludziom si nie podoba ich kolor, co nie znaczy z maja brzydkie oczy :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...