Skocz do zawartości
Forum

Żółte paznokcie


Gość Gorączka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Gorączka

Hej,
Mam taki problem, moje paznokcie u rąk są żołte. Wygląda to nieładnie. Kiedyś malowałam paznokcie ciemnymi lakierami ale już dawno przestałam tak malować. A paznokcie są nadal żółte. Co robić? Czy to może byc od tych lakierów czy to raczej grzybica

Odnośnik do komentarza
Gość ZielonaHerbata

moze lakier zostawil taka powloczke na paznokciu, ktorej dobrze nie odmyłas?czasem tak sie zdarza jak sie dlugo nie zmywa lakieru albo lakier jest jakis stary to wtedy taki odcien zostawia sprobuj domyc dobrze acetonem raz jeszcze

Odnośnik do komentarza

Czy cała powierzchnia paznokci ma żółte zabarwienie? Czas potrzebny na całkowity odrost paznokci u dłoni wynosi ok. 6 miesięcy. Niekiedy dopiero po takim czasie schodzi żółte zabarwienie płytki wynikające ze stosowania ciemnych lakierów. Niemniej jednak, dobrze by było, abyś udała się na konsultację do dermatologa.

Odnośnik do komentarza

annqq
hej, może rzeczywiście masz grzybicę.. żółte paznokcie to objaw właśnie tego. idź do lekarza, a poza tym smaruj płytkę specjalną odżywką do paznokci z grzybicą - proftin. po systematycznym dzialaniu powinno pomóc.

W przypadku grzybicy paznokci charakterystyczne jest nie tylko żółte zabarwienie płytki, ale również jej pogrubienie i łuszczenie. Natomiast początkowym objawem tej choroby może być wyłącznie zmiana zabarwienia paznokci, dlatego i tak warto skonsultować się w tej sprawie z lekarzem dermatologiem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...