Forum Uroda

Swędzące krostki na głowie

~mallalijjkaa

~mallalijjkaa

Cześć jestem Asia mam 19 lat.
Chciałabymz aczerpnąć opinii dotyczących skóry głowy.
Na mojej skórze pod włosami pojawiły się drobne krostki, sa lekko czerwone i wokół nich także jest zaczerwienienie. Strasznie swędzą!! Ciągle się drapię i ciągle je rozdrapuje wtedy znowu piekną!! po prostu jestem tak zmartwiona tą sytuacją, na początku myślałam, że to może jakieś uczulenie jakaś alergia, ale piłam wapno brałam zyrtec i nie zeszło. Teraz sie zastanawiam czy to nie jest problem dermatologiczny może to jakis stan zapalny albo po prostu jakas choroba? Mysle tez czy to moze byc skutek uboczny jakichś leków albo moze podraznienie od czapki?? Co do leków biore tabletki antykoncepcyjne ale biore je juz 2 lata i nigdy wczesniej nie miałam problemów ze skórą głowy. Czy ktoś mógłby mi doradzić co to może być i co z tym robić? w tej chwili jestem za granica i do Polski wracam dopiero 8 marca dlatego chciałabym jesli bedzie to mozliwe skorzystac z domowych metod bo nie mam możliwości pójścia do lekarza!!

aanielkaa

aanielkaa

nie chce Cie straszyc ale mnie to wyglada na jakas chorobe a nie na uczulenie, zreszta po wapnie by Ci uczulenie zeszło, musisz isc do dermatologa i zbadac skore glowy bo to na pewno cos chorobowego i moze byc zarazliwe!

17 aanielkaa Kobieta, 34 lata, Kraków
dadaaria

dadaaria

nooo zdecydowanie to nie alergia i nie drap tego bo rozdrapiesz i bedzie gorzej ja slyszalam ze kiedys ktos mial takie krosty nie leczył i włosy mu wypadly, naprawde idz do lekarza odzaluj te pieniazki ale idz bo musi Ci zbadac skore glowy co to moze byc. Na pewno jakies bakterie sa w tych krotkach ciekawe czy to zaralziwe moze na wyjezdzie cos zlapalas?

--

http://straznik.dieta.pl/zobacz/straznik/?pokaz=601651b7128e8c5ce.png

30 dadaaria Kobieta, 27 lat, gdzieś pod Wawą
~mallalijjkaa

~mallalijjkaa

sama nie wiem troche mnie przestraszylyscie ze to jakas choroba dermakologiczna ale kto wie przeciez moze tak byc w koncu spie u kogos kogo praktycznie nie znam nie wiadomo czy posciel byla dobrze wyprana itd :/ martwie sie troche :(

Pomocna

Pomocna

spróbuj nizoralu, on działa na:

,,Lek Nizoral, szampon leczniczy jest wskazany w leczeniu i profilaktyce następujących chorób skóry, wywołanych przez drożdżaki z rodzaju Malassezia (wcześniej nazywane Pityrosporum):
- łupieżu owłosionej skóry głowy (złuszczanie się naskórka owłosionej skóry głowy w postaci białych łatwo oddzielających się łusek)
- łojotokowego zapalenia skóry (brązowawo-czerwone plamy na klatce piersiowej i na twarzy, które złuszczają się w postaci białych lub żółtych łusek)
łupieżu pstrego wywołanego przez Pityriasis versicolor (małe, białe plamki na skórze klatki piersiowej)"
Inf z ulotki nizoralu z neta. Jeśli to coś z tycho chorób to powinien pomóc

--

Okropne jest to, że nie można ani żyć z kobietami, ani bez nich. George Gordon Byron

241 pomocna Kobieta, 32 lata, Kielce
Deanerys

Deanerys

nizoral może pomóc ale ja pomimo tego poszłabym do dermatologa.

--

A dragon whisper her name,
on the east.
You win, or you die.

83919 deanerys Kobieta, 32 lata, Kraków
Panda

Panda

a nizoral nie podrazni jej skory? jesli te krostk ipieka jak pekaja to zeby jej sie nie sprzeciwilo nie podraznilo bardziej!

229 panda Kobieta, 36 lat, Katowice
xSandra

xSandra

nie mozesz tego drapac bo jak rozdrapiesz i umyjesz nizoralem to faktycznie Cie poparzy dla mnie to nie jest dobry pomysl zeby eksperymentowac idz do dermatologa koniecznie bo wypadna Ci włosy jesli to jakas choroba skory!!

--

"Kiedy jest smutno, kocha się zachody słońca..."Mały Ksi

231 xsandra Kobieta, 27 lat, Kraków
muszka19

muszka19

skoro jest to szampon leczniczy to nie sadze zeby podraznial ale moze oslabic bardziej wlosy ktore sa juz oslabione od choroby. Mozesz sprobowac jak bedzie pieklo to splucz i wypij wapno jak nie to umyj tak kilka razy jesli nie bedzie poprawy to koniecznie musisz isc do lekarza zeby ten stan sie nie poglebil!!

18 muszka19 Kobieta, 22 lata, Katowice
~Acha

~Acha

ludzie, za bardzo ją straszycie. Miałam coś podobnego i wyleczyłam się z tego za pomocą dermatologa, maści przeciwgrzybicznych itd i środka na porost włosów (bo strasznie wypadały).
Czy malowałaś ostatnio włosy czy cos w tym stylu? Może nie podpasowała ci farba?
Takie krosty, do tego piekące i też ropiejące, to skutek uczulenia, które może przerodzić się w zakażenie skóry głowy. Konieczna jest konsultacja dermatologiczna, bo inaczej możesz zostać bez wlosów.

~Acha

~Acha

i nie doradzajcie jakichś głupich środków, którymi miałaby leczyć się sama, bo tego nie da się samemu wyleczyc

RockBaby

RockBaby

Acha dlaczego głupich? Przecież np nizoral jest szamponem leczniczym.?

--

Look in the doubt we've wallowedLook at the leaders we've followedLook at the lies we've swallowedAnd I don't want to hear no more

321 rockbaby Kobieta, 26 lat, Częstochowa
~amator

~amator

Tez mam jakies krosty na glowie. Z tym ze pod nimi mam jakies male stropki.Dzien przed tym mialem temperature. Moze ktos wie od zego to sie dzieje? Odkrylem to podczas golenia glowy. ;)

nescafe

nescafe

Jak na moje oko to jest jakieś uczulenie. Może po prostu wystarczy zmienić szampon na jakiś delikatniejszy, żeby nie podrażniał skóry głowy. Najlepiej jakiś szampon dla dzieci albo ziołowy na bazie rumianku, bo jak wiadomo rumianek łagodzi podrażnienia, dobry jest ten z Herbal Care i tani http://podarujzdrowie.pl/p/4/32/herbal-care-szampon-rumiankowy-do-wlosow-kosmetyki-ziolowe.html

--

Zatrzymaj się na chwilę. Spójrz przed siebie.

87388 nescafe Kobieta, 37 lat, Gdynia
Komercha

Komercha

to tez może byc jakaś grzybica skóry głowy, może łupież? albo co innego.

85875 komercha Kobieta, 31 lat, Białystok
kosmetolog Joanna Hirszler

Odpowiedź eksperta

Objawy, które opisujesz przypominają podrażnienie skóry głowy w wyniku kontaktu z jakimś detergentem. Czy ostatnio nie zmieniałaś przypadkiem szamponu bądź odżywki do włosów?

Jeżeli w chwili obecnej nie możesz skonsultować się z lekarzem to podjedź do apteki i poproś o pomoc w wyborze wyjątkowo łagodnego szamponu do włosów. Ważne jest to, aby nie zawierał on w składzie soli siarczanów (Sodium Laureth Sulfate, Sodium Lauryl Sulfate).

Do czasu ustąpienia zmian odstaw do tej pory stosowane kosmetyki w obrębie skóry głowy (szampony, odżywki, lakiery, pianki do włosów).

88074 kosmetolog-joanna-hirszler Kobieta, 27 lat, Warszawa
~23232323

~23232323

To nie alergia. Ja mam to samo (krostki na głowie nieraz wypełniajace sie ropą) i bylem u lekarza i jest to infekcja bakteryjna. Zalecono mi antybiotyk, davercin, metronidazol i faktycznie pomogło. Ale teraz powrocilo. Od razu kup sobie 2 opakowania antybiotyku zeby to dobrze wplenic.

Trycholog Weronika Słupek

Trycholog Weronika Słupek

Odpowiedź eksperta

Podejrzewam zapalenie mieszków włosowych. Czy krostki maja w sobie ropę, czy niektóre włosy wyrastają jakby z białej kuleczki?. Zapalenie miszków włosowych wywołuje najczęściej gronkowiec złocisty. Jeśli moje przypuszczenia są trafione to konieczna będzie wizyta u lekarza. Doraźnie można spróbować szampon przeciwłupieżowy i np. amol wcierany tylko w miejsca największego swędzenia. Im bardziej się będziesz drapać tym więcej można sobie narobić problemów.
Bez konsultacji z lekarzem się jednak nie obejdzie bo tylko on może przepisać leki i miejscowe wcierki, które pomogą rozwiązać problem

--

http://www.fryzjeris.pl/
http://www.morpho.waw.pl

86275 trycholog-weronika-slupek Kobieta, 29 lat, Warszawa

Odpowiedź eksperta

~kaka112
mam 10lat i tez mam krostki na glowie boje sie

Kaka112 koniecznie udaj się do dermatologa (w miarę możliwości najszybciej jak to możliwe). Dzięki temu przestaniesz się niepotrzebnie niepokoić. Jestem przekonana, że zmiany, które opisujesz nie są niczym poważnym. Jednak w celu trafnego określenia co może być ich przyczyną - lekarz musi je obejrzeć.

88074 kosmetolog-joanna-hirszler Kobieta, 27 lat, Warszawa