Skocz do zawartości
Forum

Siwe włosy w młodym wieku


Gość labradorka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość labradorka

Czy jest ktoś, kto w wieku 25 lat miał już siwe włosy? Ja mam niestety pełno, farby nie chcą kryć, jeśli już pokryją tote włosy są jaśniejsze i po 2 tyg schodzi. i są znów. Czuję wstyd, bo jestem młoda, młodo wyglądam a siwieję.

Odnośnik do komentarza
Gość Marlenka3232

Moja ciocia siwe włosy miała juz po 20-stce. odziedziczyla to po swoim ojcu, który również szybko osiwiał.
Jeśli farbujesz wlosy sama, w domu może powinnas iść do fryzjera, który dobrałby dla ciebie dobrze kryjącą, długo nie zmywająca się farbe. A kiedy zaczną odrastac ci siwe wlosy wystarczy znów iść do salonu by uzupelnic kolor i pokryć siwe odrosty :)

Odnośnik do komentarza
Gość Dariusz Szwecja

Tak . wiem i jestem pewny ze problem lezy na podstawie - genetycznej.
To wlasnie w duzej mierze za to ze siwiejemy sa odpowiedzialne nasze geny. Mam pomysl :) zlaczmy sily i rozwiazmy sami ten problem .
Musimy miec wiecej naukowych informacji .
Musimy byc jak naukowcy . Zaczymajmy proces siwienia!

Odnośnik do komentarza
Gość Darek Szwecja

Czeka tu na tym form na Was !

Siwienie to inaczej utlenianie sie wlosow .

Ale dlaczego wlosy sie utleniaja ?

Melatonina ?

keratyna ?

http://pl.wikipedia.org/wiki/Melatonina

Nastepnie - Enzym odpowiedzialny za siwienie

Plan jest taki : zbieramy informacje z internetu i dzielimy sie nimi tu na tym forum .
Genetyka - dna , tam w czasteczkach jest odpowiec , nasze komorki
szukajcie gleboko
Razem pokonamy ten "probjem" Nie bedziemy siwi !!! :)

Zeeeroo Stresu :)

Darek D. 27 lat

Odnośnik do komentarza
Gość Malinka1803

Hej u mnie też się pojawiają i zaczełam się stresować że się starzeje :-) ale fajnie widzę że nie jestem sama. Najpierw był jeden na czubku głowy a teraz jest ich tam już kilka i po bokach za uszami też po kilka rośnie cóż farba się zmyła i teraz wszystko wychodzi:)

Odnośnik do komentarza
Gość Dariusz Szwecja

Katastrofa te siwe wlosy - to nie jest faje . A farby , wogule o tym nie mysle ... Jedynie Nauka jest kluczem do rozwiazania tej zagadki.

Co tak naprawde dzieje sie w naszych komorkach ?

Stres to napewno . Ale tez genetyka . Nasze geny .

Musi byc cos co chamuje siwe wlosy

Pomyscie , jest 21 wiek

Dariusz D.

Odnośnik do komentarza

Dariusz co Ty dajesz jaki klucz do zagadki jaki 21 wiek jaka nauka?
przeciez wiele osob maluje włosy na siwo złwaszcza dziewczyny bo to fajnie wyglada a jak komus sie pojawiaja naturalnie siwe wlosy w mlodym wieku to są farby albo samoakceptacja przecież to nie trąd!!

ja bym nie CHamowała siwych włosów, nie wiem co to znaczy chamować to coś od chama?

Odnośnik do komentarza

Widzę, że nie jestem sama.. ale to mało pocieszająca perspektywa.. mam 25 lat i zaczynam siwieć! No niestety ostatnio miałam baaardzo dużo stresu (śmierć mamy- najbliższej mi osoby) i teraz są efekty..Dodam jeszcze, że mój tata oraz mój dziadek (taty tata) też szybko osiwiał.. czyli stres+ geny...a zatem mam pytanie: Czy szampon koloryzujący (bo od dawna używam) pokryje siwiznę? Używam ciemnego szamponu (czekoladowy brąz) a teraz myślę czy nadal kontynuować czy np zrobić sobie jakieś pasemka.. Doradźcie coś, błagam.

Odnośnik do komentarza

Wydaje mi isę że siwiznę lepiej pokryje farba do włosów. Bo tak szybko isę nie zmywa. A jaki masz naturalny kolor?
Aby ukryc siwiznę możesz zrobić u fryzjera balejaż ( nie wiem jak to się pisze) wtedy siwe łosy nie powinny być aż tak bardzo widoczne

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...