Skocz do zawartości
Forum

Powracający łupiez po użyciu szamponu Familijny


Gość lo...ka

Rekomendowane odpowiedzi

Ogułem mam problem z łupieżem na głowie wczesniej miałem ale nie dużo moja żona kupiła szampon FAMILIJNY po umyciu nim głowy łupieżu pojawiło sie znaczniej wiecej i niewiem jak sie go pozbyc wszesniej nie było takich problemów używałem wczesniej ruznych szamponów i niemiałem tyle łupieżu niemyje głowy juz tym szamponem ale łupież pozostał a ja niewiem jak sie go pozbyc wiekszosc reklamowanych szamponów przeciw łupieżowych niedziała co mam zrodic i jak sie pozbyć łupieżu

Odnośnik do komentarza

Również miałam problemy z łupieżem już jako młoda dziewczyna... mało tego swędziała mnie skóra głowy a przez to pojawiały się strupki. teraz regularnie używam head&shoulders i problem zniknął. aczkolwiek, kiedy zmieniam szampon na jakikolwiek inny, może nie zaraz, ale po miesiącu czuję już swędzenie. więc zostaje mi tylko ten szampon. a linie mają już i męską, od wyboru o koloru, niestety cenowo trochę droższy od familijnego

Odnośnik do komentarza
Gość KolorowaSpinka

Niestety czasem nawet nie wiemy czemu łupież się pojawił :( Jednak jego wyleczenie nie jest łatwe. U mnie po kilku miesiącach zwykłego łupieżu pojawił się tłusty z brzydkimi, żółtymi łuskami. I jeszcze miałam zaczerwienioną skórę głowy. Spróbowałam kilku szamponów przeciwłupieżowych z drogerii, ale nie pomogły. W aptece pani poleciła mi szampon Pirolam z cyklopiroksolaminą i postanowiłam go wypróbować. Na szczęście był to bardzo dobry pomysł, bo po 4 tygodniach pozbyłam się łupieżu, skóra głowy była bardziej nawilżona i włosy wyglądały na zdecydowanie zdrowsze.

Odnośnik do komentarza

Jeżeli problem łupieżu w ostatnim czasie bardzo się nasilił - dobrze by było, abyś skonsultował się z dermatologiem. Być może konieczne będzie zastosowanie preparatu dostępnego jedynie na receptę. Warto wiedzieć, że powodem powstawania łupieżu może być nie tylko grzyb, ale również niedobór cynku w diecie oraz różne choroby.

Odnośnik do komentarza

Te tańsze szampony mają jakiś składnik, dokładnie już nie pamiętam jaki, który niestety powoduje łupież dlatego trzeba kupować niestety te droższe szampony. Polecać nic nie warto bo co pomaga mi, komuś może jeszcze zaszkodzić.
Dodatkowo z tego co ogarniam to częściej osoby z szybko przetłuszczającymi się włosami mają problem więc należy pod tym względem dobierać szampon i odżywkę.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...