Skocz do zawartości
Forum

Nawilżanie skóry trądzikowej


Gość ma...ka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Mam dość spory problem z trądzikiem , przez dość długi czas stosuję Acne Derm , może i trochę pomagał lecz bardzo wysuszył mi on skórę , w niektórych miejscach skóra mi się nawet łuszczyć a trądzik nadal występuje a do tego mam całkiem sporo przebarwień po pryszczach , jakieś rady jak nawilżyć skórę trądzikową , czy taki zwykły krem Nivea byłby zły , jakieś pomysły jak pozbyć się przebarwień bo to one są głównym problemem , albo przynajmniej trądziku.
Pozdrawiam , Mikołaj

Odnośnik do komentarza

Witaj!
Cera trądzikowa wymaga troskliwej pielęgnacji. Wskazane jest, by kremy nawilżające do cery trądzikowej posiadały nie tylko właściwości pielęgnacyjne, ale też lecznicze. Dlatego, jeżeli znajdujesz się pod opieką lekarza dermatologa, poproś go o radę. Specjalista pomoże ci dobrać odpowiedni preparat. Dobry krem nawilżający do cery trądzikowej powinien posiadać właściwości przeciwzapalne, ściągające i przeciwłojotokowe.
A propos przebarwień to w ramach ich leczenia stosuje się dermabrazję, peelingi chemiczne, pastę rezorcynową oraz preparaty takie jak Acne Derm, Skinoren i Hascoderm. By ocenić, która z tych metod będzie najlepsza dla Ciebie skonsultuj się ze specjalistą dermatologiem.

Odnośnik do komentarza
Gość jasiu_uu

Trądzik okropna sprawa... :/ U mnie chyba 2 lata temu nasilił się ten problem i stosowałem różne maści, które nic mi nie dawały. W końcu trafiłem na krem Decubal, który jest też dobry dla alergików i dopiero to zaczęło pomagać! Co to była za ulga jak wreszcie się pozbyłem trądziku! A wystarczyło tylko znaleźć odpowiedni krem... Mi bardzo pomógł właśnie Decubal.

Odnośnik do komentarza

Istnieją specjalistyczne preparaty do pielęgnacji skóry tłustej po terapii przeciw trądzikowej (np. Effaclar). Są one dostępne w większości z aptek. Kosmetyki te skutecznie łagodzą i nawilżają skórę. Ponadto nie zawierają one w składzie substancji komedogennych, które mogą sprzyjać czopowaniu ujść mieszków włosowych (porów).

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...