Skocz do zawartości
Forum

Splątane włosy po dekoloryzacji


Gość Ptysiowa

Rekomendowane odpowiedzi

Pół roku temu miałam wykonaną dekoloryzację, z ciemnego brązu zeszłam do rudawego kolorku. A teraz drugi raz wykonałam delikatne refleksy na włosach, co by być mniej rudą.

Cały czas moje włosy były w super kondycji, nic się z nimi nie działo, a od miesiąca nie mogę ich ujarzmić. Mają suche końcówki i po umyciu nie mogę ich rozczesać. Zależałoby mi też na tym, żeby były trochę bardziej miękkie...

Używam od trzech miesięcy maski do włosów L*** B*** do włosów zniszczonych i było dobrze, do czasu. Więc postanowiłam zakupić mgiełkę do włosów, która miała pomóc mi w ich rozczesywaniu. Nie pomogło. Może nie nadaje się do tego.

Poradźcie mi proszę, czego używacie i co dodaje Waszym włosom miękkości, nawilżenia?

Odnośnik do komentarza

mgielka do włosów odpada ja miałam ten sam problem ze dwa lata temu i długo szukałam i się namęczyłam, aż w końcu spróbowałam jedwabiu do włosów, tylko nie nakładaj og na głowe tylko tak jakby od wysokości ucha do samego końca malutko i nie codziennie ale co drugi dzien, mnie pomogło i nie susz suszarkę wtedy tylko czekaj az same wyschną

Odnośnik do komentarza

Zostałam poinformowana, że skutkiem używania jedwabiu po dłuższym czasie jest jeszcze większe wysuszenie. A na tym z pewnością mi nie zależy.

I tu rodzi się problem.

Na każdej stronie czytam sprzeczne informacje, raz że specyfik jest dobry, a potem, że beznadziejny. Jestem w kropce. A zadziałać muszę.

Odnośnik do komentarza

Ja stosuję odżywcze maski na włosy i raz na jakiś czas chodzę na odżywcze zabiegi do fryzjerki. I lepiej unikać suszarki a jak już muszę jej użyć to najpierw pryskam włosy sprayem chroniącym przed wysoką temperaturą. Niestety każdy zabieg na włosy niszczy je, nawet jak nie widać efektów od razu. Jak zrobiłam sobie pasemka to struktura włosów w ogóle mi się nie zmieniła, ale jak potem pofarbowałam na jednolity kolor to już było źle. Włosy stały się sztywne i niemiłe w dotyku. Dlatego teraz regularnie stosuję maski odżywcze a jak myję włosy to zawsze po szamponie jest porcja odżywki.

Odnośnik do komentarza

Mam szampon z serii Apteczki Babuni nawilżająco-regenerujący, zwykłą odżywkę po umyć żeby się nie elektryzowały. Dwa razy w tygodniu stosuję maskę z Biovaxu no i teraz kupiłam mgiełkę z Radicalu.

Włosów nie suszę, prostownicy też nie używam. I masz rację, więcej nie znaczy lepiej. Tak się zagalopowałam, że wykupiłabym wszystko co tylko możliwe, a to tak nie działa.

Odnośnik do komentarza

Myślę, że taki stan włosów to bezpośrednia reakcja na ponowną zmianę koloru i niestety teraz musisz dac włosom czas na regenarcję. Nie da się tego naprawić od razu. Pielęgnuj je jak zawsze, odżywiaj i na razie daruj sobie jakiekolwiek koloryzaje i dekoloryzacje. Niech wróca do równowagi.

Koloryzacja bardzo wpływa na strukture włosów. Wyobraź sobie, że miałam koleżankę, która zawsze miała proste włosy. Często malowała włosy i jak ją spotkałam przypadkiem po roku, bo na studia wyjechała do innego miasta to byłam w szoku bo miała burze loków na głowie. Byłam pewna, że to trwała, a okazało się, że jej włosy przez koloryzację zmieniły strukturę i fryzjerka jej to jakoś sprawdziła, że włosy teraz mają inną cebulkę i dlatego jej się naturalnie kręcą. Więc nie ma tego złego, w razie czego jak masz proste włosy to dzięki koloryzacji możesz miec kręcone :) ale to tak tylko mówię na wypadek, gdybyś nie chciała robić za długiej przerwy w koloryzacji :)

Odnośnik do komentarza

Podcinam co 3-4 miesiące około 1 cm. Kupię oliwę z oliwek lub olejek kokosowy, na same końce. Zobaczymy czy będą bardziej miękkie.

Jeśli nie to pomyślimy co robić z kolorem włosów, żeby dalej dobrze wyglądać i ich nie niszczyć.

Odnośnik do komentarza

Jeśli włosy po zabiegu fryzjerskim są splątane albo w ogóle inne i bardziej kłopotliwe niż wcześniej to znaczy, że została uszkodzona struktura włosów. Można stosować kosmetyki do włosów zniszczonych, które mają za zadanie odbudować włosy, ale najlepiej jest się troszczyć o włosy odrastające, bo ona mają większą szansę na bycie zdrowymi, jeśli ich nie zamęczysz koloryzacją i innymi zabiegami a do tego będziesz się zdrowo odżywiała.

Love, laugh and live! :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...