Skocz do zawartości
Forum

Prawdziwe futra kontra sztuczne


Gość Hippiska

Rekomendowane odpowiedzi

Futer nie ściąga się ze zdechłych zwierząt. Niestety. tzn futra na zdechłych zwierzętach traca swoje właściwości, ale chodzi mi o to, że te zwierzęta to chyba jednak cierpią. Na pewno obrońcy praw zwierząt juz jakoś to załatwili, aby zwierzęta były zabijane w jakimś humanitarny sposób, ale to jednak zabijanie. Co prawda jak jemy mięso to też zwierzęta musiały zostac zabite. Chyba tak to już jest. Tak został ten świat urządzony.

Love, laugh and live! :)

Odnośnik do komentarza

żadne zabijanie nie jest humanitarne poza tym aby zdjac futro ze zwierzaka trzeba go ugotowac a jak go zabijesz zeby nie zniszczyc futra? gotuje sie zywcem widzialam taki filmik z chin jak zywcem w worku psa gotowlai i szarpal sie w tym worku.... straszne to jest nie moge o tym pisac bo az mi sie cos robi po prostu to barbarzynstwo!!

Nawet cień przyjaciela starczy by uczynić człowieka szczęśliwym.

Odnośnik do komentarza

Zacznijmy od tego, że:
1. W Chinach psy się je. Są nawet specjalne fermy psów. dla nich to jest normalne, tak jak dla nas zjedzenie świni czy kurczaka
2. nie słyszałam o tym by z psów pochodziło futro. z lisów owszem ale nie psów.
Co do futer, to ja osobiście nie widzę różnicy między sztucznym a prawdziwym.A po za tym szkoda i kasy na prawdziwe

Odnośnik do komentarza

Iskra: ja tez oglądałam ten filmik i uwierz że faktycznie tam te psy tak gotują, bstrahując od kultury, to mimo wszystko pies nie ejst zwierzeciem do jedzenia a po drugie nawet jesli, to dlaczego ci ludzie tak sie nad tymi zwierzetmi znecają? pare lat temu byla afera bo te wąskie kolorowe rekawiczki ktore czesto sprzedawane sa na straganach byly wlasnie ze skory psiej, tak samo jak te zabawki spiacy pies, ktory oddycha - futro jest naturalne z psow lub kotow, dlatego nie wolno tego kupowac!!!!!!!!!!!!! ludzie sa bardzo okrutni, to ze cos jest w sklepach nie znczy ze musimy to kupowac, bo kupujac to, przyczynimy sie do smeirci tych zwierzat - skoro towar schodzi, bed zabijac wiecej, jesli nie bedzie schodzi, nie bedzie popytu - zabijac nie beda!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza

a ja jestem ich zwolenniczką. Od dawna ludzie zabijali zwierzęta, szkoda wam lisów czy psów a nie szkoda wam świń, krów czy kurczaków. oburzacie się na futra ale czy wiecie że kolagen wstrzykiwany tu i ówdzie również jest pochodzenia zwierzęcego, skórzane buty czy torebka również. Więc nie bądźmy hipokrytami.

Odnośnik do komentarza
Gość ZielonaHerbata

dzisiaj ogladałam katalog z ciuszkami byly futra prawdziwe i sztuczne powiem wam szczerze ze jestem za sztucznym. po pierwsze dlatego ze szkoda zwierzat a po drugie naturalne futro jest drogie i nie kazdy co roku moze sobie kupic a sztuczne moge miec co roku inne i nie zalowac jak sie zniszczy!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...