Skocz do zawartości
Forum

Tatuaż a pieprzyki


Gość Smocz

Rekomendowane odpowiedzi

to prawda, bezpośrednio na pieprzykach nikt Ci nie zrobi tatuażu, najpierw będziesz musiał je zbadać, ale jeśli masz tendencję do pieprzyków i masz ich dużo, to tatuażysta może się nie zgodzić, dlatego że tatuowanie to wbijanie igielki i tuszu pod skórę, a pieprzyk ruszony, czyli np. zadrapany, rozdrapany i wszystko inne może się sprzeciwić

Odnośnik do komentarza

jak juz chcesz wytatuowac sie to zrob to tak zebys nie zalowal i nie chcial usunac za rok, lepiej jest zmienic tatuaz, cos dorobic, np. indianin zamiast dody na reku majdana :D bo usuwanie faktycznie jest trudne bolesne kosztowne itd. a co do pytania, to na pieprzykach nikt Ci nie zrobi tatoo bo ja mam podobny problem :(

Nawet cień przyjaciela starczy by uczynić człowieka szczęśliwym.

Odnośnik do komentarza

Tatuażu nie wykonujemy na pieprzykach. Są to miejsca, które należy omijać. Przed zabiegiem można usunąć pieprzyki - to czy pozostaną po nich duże blizny jest zależne od rodzaju pieprzyka. Niektóre zmiany można usuwać za pomocą lasera bądź wyłyżeczkowania (wtedy blizna jest niewielka), inne z kolei należy usuwać chirurgicznie - niestety wtedy pozostaje stosunkowo duża blizna.

Odnośnik do komentarza

Kulka17
Usuwanie chyba boli i zostają po nim blizny????

Usuwanie pieprzyków to bezbolesny zabieg, gdyż w trakcie całej procedury stosujemy znieczulenie miejscowe. Po zabiegu pacjent może odczuwać jedynie niewielki dyskomfort.

Bo wykonaniu tego rodzaju zabiegu zawsze pozostaje jakiś ślad w postaci bardziej bądź mniej widocznej blizny. Największe blizny powstają po cięciach chirurgicznych, mają one rozmiary dwa, a nawet trzy razy
większe niż sam pieprzyk. Najmniej widoczne ślady pozostawia laser.

Odnośnik do komentarza

~sowa12333
a jak jest z bliznami na twarzy po wycieciu znamienia? czy moga powstac keloidy?

Keloidy najczęściej powstają u osób rasy czarnej. Niemniej jednak isgtnieją wyjątki u przedstawicieli rasy białej. Te zmiany skórne często mają rodzinny charakter występowania i jeżeli występują one u kogoś z rodziny to jest duże prawdopodobieństwo, że zmiana taka dotknie i Ciebie. Warto również pokazać chirurgowi ewentualne blizny, które masz już na skórze.

Odnośnik do komentarza

~tatuazysta
jeśli pieprzyk jest płaski to tatuaż zrobisz bezproblemowo.

W przypadku pieprzyka płaskiego należy zrobić margines, bo naruszenie tej zmiany przez igłę do tatuowania może skutkować poważnymi problemami zdrowotnymi. Z kolei ominięcie zmiany sprawia, że staje się ona jeszcze bardziej widoczna i ogólnie nie wygląda to zbyt dobrze.

Odnośnik do komentarza

Wszystkie pieprzyki powinno się omijać, ale większość tatuatorów wytatuuje Ci te płaskie, jeżeli będziesz chciał. Wypukłych nikt nie ruszy. To jak loteria, może się coś stać, a nie musi. Mi tatuator, znany na całym świecie A.D. Pancho robił rękaw i pojechał po płaskich pieprzykach, bo stwierdził, że można, a ja mu zaufałem, ale teraz tego żałuję, bo dotarło do mnie, że to było ryzykowne. Lecz już mleko się rozlało... A co do usuwania, to też nie wyjście, bo pozostają blizny, a po bliznach też nikt nie pojedzie, jeżeli nie będą miały przynajmniej roku.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...