Skocz do zawartości
Forum

Co stosować na pryszcze?


Gość k...l

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Warto udać się na konsultację do kliniki medycyny estetycznej, ponieważ istnieje wiele zabiegów na trądzik i niedoskonałości jak np laserowe zabiegi antybakteryjne (laserowy peeling węglowy, laser Fotona, Gemini), peelingi chemiczne. Seria zabiegów zazwyczaj poprawia kondycję skóry oraz hamuje powstawanie nowych zmian.

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza

Tzn tak . ja tutaj to bym sie przede wszystkim wybrała do dermatologa najpierw . I mówię Ci to ja osoba , która miała ogromny problem z trądzikiem , a do dzisiaj mam skłonność do wyprysków i tworzenia się zaskórników , oczywiście w dużo mniejszym stopniu . natomiast tak jak mówię , dermatolog , który zastosuje odpowiednie leczenie . Odpowiedni dieta również . I na końcu oczywiście pielęgnacja . Mydło siarkowe faktycznie wysusza skórę , ale jesli ty masz typowo problem z pryszczami to moze poczytaj coś na temat kosmetyków azjatyckich ?;)Na Beautikonie masz gamę kosmetyków do skóry problematycznej . Do mycia osobiście polecam babelkową piankę z wyciągiem z mangostanu marki It`s skin ;) Tam tez masz maseczki ;) I jeszcze jedno . Nie zapominaj o nawilżaniu , to ,ze skóra jest tłusta / trądzikowa to nie znaczy nie trzeba jej nawilżać . Wręcz przeciwnie . Jak nie nawilżysz takiej skóry , dojdzie do przesuszenia , to organizm jeszcze bardziej będzie wyrzucać wykwity ;/

Odnośnik do komentarza
Gość AlleFarben

dermatolog plus dobra pielęgnacja takimi preparatami jak Differin, Iwostin, może byc Ziaja też. Mi zostały blizny, potem było laserowe usuwanie bo nic nie dawało rady. Skończyło sie terapią uzupełniającą Restylane Skinboosters by odżywić skórę ;)

Odnośnik do komentarza
Gość Nateczka33
W dniu 29.11.2019 o 18:53, Gość AlleFarben napisał:

dermatolog plus dobra pielęgnacja takimi preparatami jak Differin, Iwostin, może byc Ziaja też. Mi zostały blizny, potem było laserowe usuwanie bo nic nie dawało rady. Skończyło sie terapią uzupełniającą Restylane Skinboosters by odżywić skórę ?

A propos zabiegu z Restylanem, to stosowałam go akurat po lecie kiedy miałam strasznie wysuszoną skórę. A co do trądziku to tak na dobrą sprawę każdy z nas jest inny. Mi  bardzo podpasował własnie Iwostin.

Odnośnik do komentarza

Wiele osób zmaga się z tym problemem, i na prawdę im współczuję. Na pewno nie jest łatwo z tym żyć. Pewnie próbujecie już wiele sposobów na to, by pozbyć się pryszczy. Nie wiem, czy ten artykuł okaże się pomocny https://magazyn.ceneo.pl/artykuly/5-sposobow-na-pozbycie-sie-pryszcza-w-jeden-dzien ale są wymienione 5 sposobów na pozbycie się pryszczy.

Odnośnik do komentarza

To nie jest być może popularny sposób, ale raczej metoda wspomagająca (poza dokładnym oczyszczaniem skóry). Ja jakiś czas temu stosowałam miód Manuka i o dziwo znakomicie się sprawdził. Dostałam słoik w prezencie, ale niezbyt zachęcał mnie smak. Wyczytałam, że można stosować ten konkretny rodzaj miodu na zmiany skórne i u mnie bardzo dobrze podziałał. Przyspiesza leczenie drobnych ranek. Można znaleźć w wielu sklepach, z tego co wiem, mój był stąd https://biogo.pl/miod-manuka Jak mówię - to raczej wspomagająca terapia. Ten konkretny miód z Nowej Zelandii (bo tylko tam się go wytwarza) ma w sobie całe mnóstwo cennych składników, które działają antybakteryjnie

Odnośnik do komentarza

Na pryszcze stosować spirytus salicylowy punktowo aby je wysuszyć, pomijając oczywiście okolice oczu. Stosować wodę utlenioną aby rozjaśnić i zregenerować skórę. Jednak trzeba ją także nawilżać. Kojąco i łagodzaco oraz rozjasniająco działają płyny micelarne z różą i aloesem. Proszę stosowac alantan krem na zmiany skórne. Alantan krem jest dobry bo szybko się wchłania. Można tez stosowac kremy z różą bo rozjaśnia i łagodzi skórę, zaczerwienienie stają się jasniejsze. Rumanek także rozjaśnia skórę więc mozna stosować na skórę okłady z rumianku. Bardzo pomaga przy gojeniu się blizn, także potrądzikowych i nie uczula.

Odnośnik do komentarza

Kilka działań, które mi osobiście pomogły i to bardzo

Ograniczenie wyciskania pryszczy, wiem,ze jest to trudne ale jednak warto jest się przełamać bo wyciskanie pryszczy prowadzi do jeszcze wiekszego wysypu

Wprowadzenie zdrowej diety

No i kosmetyki z witaminą C, które ładnie normują cerę jak również usuwają powstałe przebarwienia (w dłuższym stosowaniu rownież po tych starych zmianach).

https://www.oliviaplum.pl/kategoria/serum/serum-rozjasniajace-glow - świetne jest to serum. Jest to najlepsze serum na dzień, jakie do tej pory używałam! Zaintrygowana pozytywnymi recenzjami w sieci, postanowiłam sprawdzić tę markę, bowiem od dłuższego czasu szukałam dobrego preparatu pod krem, który niweluje niedoskonałości, a i przy okazji matowi skórę, nie wysuszając jej. I tutaj sprawdza się naprawdę dobrze. 

Odnośnik do komentarza

Polecam dermatologia , który dostosuje odpowiednie leczenie itd. Mi np pomógł izotek. Teraz tez skórę miałam trochę przesuszoną i wybralam się na mezoterapię igłową, która miałam w Dzięgielewska Instytucie Oka w warszawie ;)

Odnośnik do komentarza

Hej, też miałam problem z trądzikiem, nie miałam żadnego pomysłu jak się go pozbyć, lecz znajoma poleciła mi - https://tinyurl.com/Derminaxx , po zrobieniu 6cio-miesięcznej kuracji pozbyłam się trądziku, lecz wiadomo ważna jest też dieta i zdrowy tryb życia (sport, aktywność fizyczna), ja również do tego się zastosowałam, nie tylko do samego preparatu, lecz jeśli ci pomoże, daj znać!, pozdrawiam i powodzenia, wszystko jest do naprawienia ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...