Skocz do zawartości
Forum

Depilacja laserowa


Gość kdc

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc kobietki :)

Od paru miesięcy myslę nad depilacją laserową. Moim problemem jest nadmierne owłosienie... całego ciała :( naprawdę! nic nie wymyślam, mam istny dywan... mam dłuższe włosy niż faceci na rękach. Stosowałam plastry z woskiem, wszystko jest ok, ale nie bede wiecznie prosiła mamy: mamo pomóż mi z tyłu na plecach... a w życiu nie poprosze o to partnera. Co do poznania faceta, strasznie boje sie sytuacji zbliżeniowych... kiedy może mi włożyć rękę pod bluzkę. po porstu sama siebie jak dotykam to sie brzydzę ;(
Wracając, czy są Panie które korzystały z takiego zabiegu? wiem że dziala to na ciemne wlosy, mam takie wzdłuż brzucha, wokół sutków no i oczywiście bikini które z każdą depilacją maszynką. pnie mi się coraz wyżej ;( pozostałe włosy są jasnobrązowe, trochę mi rozjaśniły się na słońcu i zrobiły się ciut słbasze i jaśniejsze od plastrów.
byłam raz na konsultacji w gabinecie ale nie czułam się jeszcze na siłach aby się pokazać... zdziwiło mnie bardziej to że poporszono mnie abym na zabieg przyszła już wydepilowana, a słyszałam że lepiej przyjśc jak się wygląda i osoba zajmująca się klientem sama oceni jak jest. zgoli i weźmie się do pracy. Prosze o pomoc i z góry dziękuję ;)

Odnośnik do komentarza

Hej ;) ja miałam przeprowadzaną depilację laserową i to co mogę ci powiedzieć zabieg jest w pełni skuteczny . Pamietaj tylko ,ze całe owłosienie nie zniknie Ci po jednym zabiegu . Na usuniecie włosków potrzebnych jest z 4-5 zabiegów . a to wszytsko przez to ,ze każdym miejscu na ciele te włoski rosną inaczej ;) dlatego na pierwszym zabiegu , usuwane jest 30 % owłosienia z danej partii ciała . Osobiście co klinik to jeżeli mieszkasz w Warszawie , polecam Klinikę miracki . Tutaj do depilacji stosowany jest laser palomar vectus , który świetnie odczytuje poziom melatoniny , w zwiazku z czym skóra nie ulega poparzeniu . I co jeszcze ważne , bys się nie martwiła , skóra jest chłodzona przed zabiegiem , w trakcie oraz po zabiegu ;) pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza

Najlepiej pozbyć sie laserowo. Ja robiłam sobie wiele partii ciała. Jesli masz dość ciemne owłosienie( to dobrze) i tak musisz wykonać 6 razy i za jakiś rok jeszcze poprawić z raz lub dwa, ale później spokoj. Dopiero po ok 8 latach zaczynają wyrastac pojedyncze włosy. U mnie na twarzy jest gorzej ( hormony) ale i tak bez porównania. Ja robiłam depilacje w Londynie w dobrej klinice. Spróbowałam tez w innej ale nie dawało takiego efektu. Robiłam tez w Warszawie w nowej klinice, mieli ceny ok 100 zł za partie,ale efektu zadnego.Wiec na pewno zrobię poprawki w Londynie , drożej ale efekty sa. Jesli ktoś jest zainteresowany to podpowiem ze ta klinika jest na Harley street.

Odnośnik do komentarza

Pierwszym krokiem powinny być badania hormonalne- jeśli Twoja gospodarka hormonalna nie jest uregulowana to żadne zabiegi nie przyniosą efektu- szkoda pieniędzy.

Jeśli okaże się że z hormonami jest wszystko w porządku polecam zabiegi laserem diodowym. Seria 4-6 zabiegów w określonych odstępach czasowych przyniesie zadowalający efekt. Nastąpi duża redukcja owłosienia a nowo wyrastające włoski będzie cieńsze i jaśniejsze. Włosy do zabiegu muszą być zgolone ( w przeciwnym razie cała energia wiązki laserowej skupi się na melaninie zawartej w wystającym włosie przez co nie wniknie w głąb włosa i dojdzie do oparzenia na powierzchni skóry). Aby specjalista mógł ocenić kolor oraz grubość włosa należy zostawić w dniu zabiegu mały kwadracik.

Powodzenia! :)

Odnośnik do komentarza

Badania hormonalne przy nadmiernym owłosieniu to zawsze konieczność, to fakt, bo podłoże tego to często źle funkcjonująca gospodarka hormonalna organizmu. Ja na szczęście nie mam z tym problemu aczkolwiek owłosienie też miałam dość mocne. W końcu zdecydowałam się na zabieg i to dla mnie duża ulga, bo nie znosiłam depilatora a golenie nie miało sensu bo zaraz to odrastało. Włoski (nogi i pachy, teraz myślę o bikini) usuwałam we wrocławskim gabinecie Perfect Glamour i jestem zadowolona z efektów zabiegu. Ważne, że mają tam dobry laser MediostarNext, bardzo nowoczesny, pod tym kątem patrzcie dziewczyny bo nie każdy laser będzie pewnie tak skuteczny.

Odnośnik do komentarza
Gość Magda-Lena123

Również zmagam się z problemem nadmiernego owłosienia, pomimo tego ze moje badania hormonalne wyszły prawidłowo. Zmęczona depilacja woskiem i kremami do depilacji wkońcu zdecydowałam się na depilacje laserowa. Podpytałam koleżanki które już zaczęły korzystać z tego zabiegu i poleciły mi klinikę Dr Legrand w Krakowie. Posiadają laser diodowy z głowica chłodząca, dzięki czemu zabieg jest praktycznie bezbolesny! Jestem bardzo zadowolona i czekam na efekt końcowy.

Odnośnik do komentarza
Gość MonikaZdyb

Też miałam takie problemy, włosy rosły dosłownie wszędzie. Najpierw kupiłam depilator domowy, ale to była zupełna strata pieniędzy. Zostałam skierowana przez koleżnakę do kliniki DrLegrand, widzę że w poście wyżej też ktoś o niej wspominał. Specjalista najpierw skierował mnie na badania hormonalne. Po ich wykonaniu okazało się,że najpierw powinnam zająć się leczeniem . Po zakończeniu leczenia przeszłam serię zabiegów depilacji laserowej i to był strzał w dziesiątkę!

Odnośnik do komentarza
Gość sandranumerko

Ja zabieg epilacji wykonywałam w centrum zdrowej skóry Damian. Miałam potworne owłosienie na twarzy, które z wiekiem zaczęło się zdecydowanie powiększać. Gdy miałam 18 lat problem znacznie nasilił się natomiast na depilację zdecydowałam się rok temu. Do dziś mam bardzo gładką skórę, nie muszę nosić szalików by ukryć czarne włoski. Zdecydowanie nabrałam pewności siebie.

Odnośnik do komentarza
Gość PaulinkaS

Jestem szczerze zachwycona depilacją laserową. Zdecydowałam się na depilację bikini i depilację pach laserem light sheer w Laser Delux w Opolu https://www.laserdelux.pl/opole/depilacja-laserowa Po 3 zabiegach moja skóra juz była piękna i gładka tylko gdzieniegdzie odrastały jakieś pojedyczne włoski dziś po 6 zabiegach skóra jest idealna. Polecam!

Odnośnik do komentarza

Ja miałam robioną epilację w Centrum Zdrowej Skóry. Zabieg nie bolał a jest naprawdę bardzo skuteczny. Więc mogę Ci go z czystym serduchem polecić. Tylko podczas zabiegu musisz mieć widoczne włoski, bo inaczej laser ich nie "złapie".

Odnośnik do komentarza

Jest bardzo wiele laserów ale polecałabym zastanowić się nad laserem, który rzeczywiście może dać dobre efekty bo jednak nie każdy laser daje efekty na stałe.....
Nie polecam ipl. Dobrą opcją jest natomiast Vectus, kóry jest najnowocześniejszym laserem na jaki możńa sie zapisac.
Jesli ktoś jest z Trójmiasta to pozwolę sobie dać namiary na dobry gabinet w Gdyni
DEPILACJA LASEROWA Gdynia Clinica Cosmetologica
ul. Powstania Styczniowego 22/2
Rejestracja: +48 791 600 607
Zabieg jest opisany na stronie https://clinicacosmetologica.pl/gdynia/depilacja-laserowa/

Odnośnik do komentarza

jak dla mnie depilacja laserowa to super sprawa, sama skorzystałam z niej w tej klinice : https://klinikamelitus.pl/u Pani Agaty Gortat, która na spokojnie zdołała mi wszystko wyjaśnić i doradzić po czym moje wszystkie wątpliwości poszły w niepamięć, sądzę, że jeśli jest to przeprowadzane pod okiem specjalisty to nie ma żadnych przeciwskazań, ja jestem zadowolona.

Odnośnik do komentarza

Witam,

W pierwszej kolejności warto wykonać badania hormonalne, by sprawdzić czy gospodarka hormonalna funkcjonuje prawidłowo. Być może już taka Twoja uroda z tym nadmiernym owłosieniem :) Odnośnie epilacji laserowej wypowiem się nie tylko jako osoba, która wykonuje zabiegi, ale również jako osoba, która miała na sobie przeprowadzoną całą serię zabiegów. Przy wyborze sprzętu zwroć uwagę, aby był to laser diodowy (działa na ciemne włoski), nie IPL (które jest urządzeniem emitującym światło i z laserem nie ma nic wspólnego). Na zabieg przychodzisz ze zgolonymi włoskami (koniecznie maszynką jednorazową). Najlepiej zostawić mały fragment włosków 2x2cm aby specjalista mógł na tej podstawie dobrać odpowiednie parametry zabiegowe. Dlaczego włoski muszą być zgolone? Wiązka laserowa jest absorbowana przez melaninę, która znajduje się we włosie. Jeśli na swojej drodze wiązka spotka melaninę we włosie, ktory wystaje ponad skórę to tam zostanie skupiona cała energia. Skutek będzie taki, że energia nie dotrze do cebulki włosa, więc efekt zabiegu będzie zerowy, ponadto dojdzie do poparzenia naskórka. Zabiegi wykonujemy w serii 5-6 co 4-8 tygodni w zależności od obszaru. Dobrze wykonany zabieg jest skuteczny, co nie oznacza, że jest dożywotni. Większość producentów zaleca wykonywanie zabiegu przypominającego raz do roku.

W razie dodatkowych pytań- służę pomocą :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

kiedyś chodziłam na zabiegi ale po przeprowadzce musiałąm przerwać zanim pojawił się w ogóle efekt, potem się zdecydowałam na zakup depilatora ipl, mam od babyliss. Za mną już kilka zabiegów, pierwsze efekty są, włoski któr odrastają są cieńsze i mniej widoczne, myślę ze będzie jezcze lepiej

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...