Skocz do zawartości
Forum

Zadzierające się, cienkie paseczki skóry w podeszwie stopy


Gość gość_84

Rekomendowane odpowiedzi

Gość gość_84

Witam, Od pewnego czasu mam problem ze skórą na stopach. W obrębie podeszwy stopy cienkie paseczki skóry (3-4 mm) zadzierają się w formę haczyków, które drażnią podczas każdego podrażnienia. Najbardziej jest to uciążliwe podczas noszenia skarpet i spania. Proszę o poradę jakie mogą być tego przyczyny i jak można zlikwidować tą przypadłość.

Odnośnik do komentarza

Radzę zmiany skórne pokazać lekarzowi i poprosić, by przepisał jakąś maść. A może ta przypadłość pojawiła się z powodu niedostatecznego złuszczania skóry na podeszwie stóp. Spróbuj moczyć nogi około 10 minut w ciepłej wodzie z solą, potem ścieraj całą skórę pumeksem lub tarką. Te "haczyki" możesz obciąć po moczeniu małymi nożyczkami.

Odnośnik do komentarza

Mam to samo i rowniez moja 2 letnia corka ma.U mnie skora zadziera sie tylko na duzych palcach stop jak i u corki...jest to nieznosne szczegolnie jak skorka zedrze sie gleboko i oderwie.boli niesamowicie.ja uzywam maszynki do golenia abu je wygladzic...ale na drugi dzien sa juz spowrotem pozadzierane.obszukalam caly internet i nigdzie o tym nie ma...daj znac jak sie czegos dowiesz u lekarza

Odnośnik do komentarza
Gość napiorka1

Niestety bledna poprzednia diagnoza .To jednak grzybica.juz po kilku dniach stosowania terbinafiny zeszlo.inne skorne problemy ktore miakam min na glowie i skorze rak tez zeszly po terbinafinie.mam nadzieje ze to juz nie wroci bo meczylam sie z tym kilka lat.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...