Skocz do zawartości
Forum

Nadmierna potliwość całego ciała


Gość zgodaoo

Rekomendowane odpowiedzi

~Nadia86
Jak w temacie, mam dokuczliwy problem, otóż nadmiernie się pocę, ale głównie podczas wysiłku fizycznego. Jestem osobą aktywną fizycznie (rower, ćwiczenia w domu), a od 4 miesięcy coś się zmieniło. Czuje się zmęczona, nie potrafię się wyspać, bardzo szybko czuje się głodna. Mam takie okresy gdzie przez parę dni non stop boli mnie głowa. Od około miesiąca, może i dłużej, nadmiernie się poce (przed tem tylko budziłam się oblana potem). Podczas wysiłku (ćwiczeń), po 5 czy zaledwie 10 minutach, zaczynam się pocić, ale w taki sposób, że dosłownie woda kapie z mojego czoła na podłogę, poce się na całym ciele (ręce, nogi, brzuch, plecy, twarz). Podczas upału (a kiedyś tak nie było), siedząc odczuwam jak robię się mokra. Oczywiście badania krwi wyszły ok, jedyne co wyszło nie tak, to podwyższone próby wątrobowe, ale tym się nie przejmuje, nie konsultowałam tego z lekarzem rodzinnym, ponieważ przeczytałam w Internecie, że ASPAT i ALAT są podwyższone często, gdy w ciągu 24 h przed badaniem wykonywało się wysiłek fizyczny, a ja wieczorem przed pobraniem krwi na drugi dzień, ćwiczyłam.
A i chce dodać, że codziennie pije około 2 litry wody, nie mniej, ale i często nawet więcej.

Czy problem z nadpotliwością występuje od dawna czy od kilku miesięcy? Dobrze by było, żebyś jednak powtórzyła badanie ASPAT i ALAT w trakcie kilku dniowej przerwy od ćwiczeń.

Odnośnik do komentarza

~kamilka_36
ja też mam problem z nadmiernym poceniem, żaden dezodorant mi nie pomaga :( :(

Dezodoranty redukują jedynie problem przykrego zapachu potu. Niestety nie ograniczają one pocenia i to z tego względu żaden z nich nie przynosi oczekiwanych przez ciebie rezultatów. Zdecydowanie lepsze działanie uzyskasz dzięki antyperspirantowi.

Odnośnik do komentarza

~kamilka_36
aha...różne takie informacje krążą po internecie i później nie wiadomo co jest prawdą, a co nie. a te antyperspiranty nie zatykają gruczołów potowych i przez to nie robią się torbiele?

Składniki zawarte w antyperspirantach czopują ujścia gruczołów potowych, ale jest to działanie tymczasowe. Po kilku godzinach zostają one wypłukane wraz z potem. Nie ma takiej możliwości, aby zrobiła się taka torbiel na skutek działania antyperspirantu.

Odnośnik do komentarza

admierne pocenie się w upały to problem bardzo wielu osób. Pocenie się to naturalny proces regulujący ciepłotę ciała. Sam pot jest niemal bezwonny i wydzielany w normalnych ilościach zwykle nie sprawia kłopotu. Jednak podczas upałów system chłodzenia organizmu przełącza się na wyższe obroty i wydzielanie potu znacznie się zwiększa. To stwarza sprzyjające warunki do mnożenia się bakterii bytujących na skórze. Pot jest dla nich dobrą pożywką. Rozkładają go, a skutkiem ubocznym tego procesu jest nieprzyjemny zapach. Jeśli do tego dodać jeszcze stale wilgotną skórę, uczucie dyskomfortu jest oczywiste! Producenci kosmetyków znaleźli rozwiązanie. Masz duży wybór tzw. chłodzących preparatów do ciała, zawierających mentol, olejek z mięty pieprzowej lub wyciąg z eukaliptusa, które po nałożeniu na skórę pobudzają receptory zimna. Choć tak naprawdę wcale nie obniżają temperatury, to dają przyjemne uczucie chłodu. Są też kosmetyki działające tylko na zmysł węchu z dodatkiem orzeźwiających olejków owocowych lub roślinnych. Są wreszcie kosmetyki zwalczające zapach potu lub w ogóle hamujące jego wydzielanie.

Odnośnik do komentarza

ewakuc
admierne pocenie się w upały to problem bardzo wielu osób. Pocenie się to naturalny proces regulujący ciepłotę ciała. Sam pot jest niemal bezwonny i wydzielany w normalnych ilościach zwykle nie sprawia kłopotu. Jednak podczas upałów system chłodzenia organizmu przełącza się na wyższe obroty i wydzielanie potu znacznie się zwiększa. To stwarza sprzyjające warunki do mnożenia się bakterii bytujących na skórze. Pot jest dla nich dobrą pożywką. Rozkładają go, a skutkiem ubocznym tego procesu jest nieprzyjemny zapach. Jeśli do tego dodać jeszcze stale wilgotną skórę, uczucie dyskomfortu jest oczywiste! Producenci kosmetyków znaleźli rozwiązanie. Masz duży wybór tzw. chłodzących preparatów do ciała, zawierających mentol, olejek z mięty pieprzowej lub wyciąg z eukaliptusa, które po nałożeniu na skórę pobudzają receptory zimna. Choć tak naprawdę wcale nie obniżają temperatury, to dają przyjemne uczucie chłodu. Są też kosmetyki działające tylko na zmysł węchu z dodatkiem orzeźwiających olejków owocowych lub roślinnych. Są wreszcie kosmetyki zwalczające zapach potu lub w ogóle hamujące jego wydzielanie.

Niestety problem nadmiernego pocenia dotyka wielu osób nie tylko wiosną czy latem, ale również jesienią i zimą. Kłopotliwy może być nie tylko zapach potu, ale również ciągłe odczucie wilgoci w obrębie dołów pachowych, dłoni czy stóp. W tym przypadku wskazane jest regularne stosowanie antyperspirantów w ciągu dnia oraz silnych środków antyperspiracyjnych na noc. Można również rozważyć wykonanie profesjonalnych zabiegów w klinikach medycyny estetycznej, które polegają na śródskórnym podaniu botoksu w okolice ciała dotknięte nadmierną potliwością.

Odnośnik do komentarza

Stosuje etiaxil i trochę pomaga jednak nie jest to wcale takie zdrowe. Poza tym nie jest skuteczny w przypadku pocenia się stóp i dłoni, a to właśnie z dłońmi mam spory problem. Ostatnio zaczełam chodzić do kosmetyczki na robienie paznokci i mam z tym ( a w zasadzie kosmetyczka) spory problem.

Zastanawiałam się nad botoksem:
https://www.zdrowie.com.pl/leczenie-nadpotliwosci-botoksem-jak-to-dziala-4739/
Chętnie poczytam sobie tutaj opinie na temat zabiegów od osób, które się na niego zdecydowały.

Odnośnik do komentarza
Gość Paulina Sierpien

Ja po latach walki z nadpotliwością zdecydowałam się na leczenie w jeden z klinik w Wawie, przyjmują na Wałbrzyskiej. Jak pomyślę ile pieniędzy wydałam na te wszystkie antyperspitanty i innego rodzaju specyfiki czy kremy to mnie serce boli… Jak będziesz chciała to mogę polecić Ci tę babeczkę, u której byłam w CZS. Naprawdę konkretna i wykonała kawał dobrej roboty. Pisz jakbyś była zainteresowana to dam Ci namiary.

Odnośnik do komentarza

Witajcie, jestem studentką psychologii. W zasadzie od dzieciństwa zmagam się z nadmierną potliwością. Niestety mało skutecznie.
Postanowiłam poświęcić tej dolegliwości moją pracę magisterską. Chciałabym wykazać jak istotne są dla nas konsekwencje i wpływ na nasze życie tej choroby. Mam nadzieję, że wyniki badań zwrócą uwagę lekarzy na powagę naszego schorzenia.
W związku z badaniem szukam osób z Warszawy, które chciałyby mi pomóc i wypełnić kwestionariusze. Niestety muszę je przekazać osobiście, dlatego w grę wchodzi Warszawa i okolice.
Będę wdzięczna za pomoc. Osoby, które tak jak ja cierpią na hyperhydrozę i chciałaby mi pomóc proszę o kontakt mailowy hhmag2019@gmail.com.
Z góry bardzo dziękuję - Dorota

Odnośnik do komentarza

najlepsza moja podjeta decyzja w sprawie rozwiązania nadpotliwości to kupić sobie takie fajne urządzenie jak electro antiperspirant, w domu mam model który sam prowadzi cala terapie, za jedna cene mam leczenie na wiele lat a jak pocenie powraca po kilku miesiącach to stosuje go 3 razy pod rząd, co potem? znowu idealne zycie bez potu ?

Odnośnik do komentarza
W dniu 7.04.2020 o 14:49, Gość renio napisał:

najlepsza moja podjeta decyzja w sprawie rozwiązania nadpotliwości to kupić sobie takie fajne urządzenie jak electro antiperspirant, w domu mam model który sam prowadzi cala terapie, za jedna cene mam leczenie na wiele lat a jak pocenie powraca po kilku miesiącach to stosuje go 3 razy pod rząd, co potem? znowu idealne zycie bez potu ?

Witam gdzie można dostać takie urządzenie i czy stosuje się na inne części ciała np czoło plecy

Odnośnik do komentarza

Brałyście pod uwagę zabieg? Nadpotliwość można leczyć i moim zdaniem to jest jedyne słuszne rozwiązanie, bo inaczej naprawdę trudno żyć z ciągle 'mokrym' ciałem. Zerknijcie sobie na stronę Centrum Neonia, w Krakowie. Oni zajmują się między innymi właśnie leczeniem nadpotliwości. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...