Skocz do zawartości
Forum

Nieprzyjemny zapach z ust


Gość ILoveMyLife

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ILoveMyLife

Witam. Od dłuższego czasu mam nieprzyjemny zapach z ust...czuję jakby gnijące mięso i wydobywa mi się z gardła (co 2 dni przeważnie) jakieś małe śmierdzące padliną kulki...(są małe a czasem troszkę większe) :( źle się z tym czuję...dodam jeszcze, że w dzieciństwie miałam często angine. Ale chciałabym wiedzieć co to jest? Czy to groźne..i jak się to leczy? Proszę o pomoc! Mam 15 lat, pozdrawiam serdecznie i liczę na pomoc...

Odnośnik do komentarza

Wydaje mi się, że to afty albo jakieś zapalenie błony śluzowej. Lepiej idź z tym do lekarza. Możesz þłukać gardło mieszankami z kory dębu, szałwii i mięty. Szałwia działa odkażająco, bakteriobójczo. Kora dębu ma właściwości ściągające i stosuję się ją w przypadku zapaleń błon śluzowych.Mięta dezynfekuje i daje uczucie świeżości i przyjemny zapach z ust. Ale radze iść pokazać te kulki

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry,

to pytanie do laryngologa. Otóż od jakiegoś czasu, zauważyłam u siebie nieprzyjemny zapach z gardła. Jednocześnie nie mam chorego gardła, nie mam zapalenia gardła ani migdałów, nic mnie nie boli. Gdy kichnę, to wychodzi kawałek białej mazi, cuchnącej. Co mam zrobić? Bardzo dbam o higienę jamy ustnej, co pół roku jestem u stomatologa i zęby mam zadbane, a nieprzyjemny zapach z ust i tak mi doskwiera. Mam wrażenie, że trochę pomaga płukanie gardła wodą z solą, ale jest to doraźne, poza tym, nie lubię tego, ponieważ podczas płukania mam odruch wymiotny. Ostatnio także kupiłam Glosal w sprayu na suche gardło, ale nie pomaga w usunieciu nieprzyjenego odoru. Uprzejmie prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza

hej,
mam okropny problem :/ od tygodnia brzydko pachnie mi z ust i mam jakby białawy nalot na języku. nie jest to spowodowane brakiem higieny, bo myję zęby kilka razy dziennie i stosuję płyny do płukania jamy ustnej. raczej z zębami też nie mam problemów, bo byłem niedawno u stomatologa i wszystko wyleczyłem. okropnie się z tym czuję, jakbym był niechlujem. przestałem wychodzić na dwór i ograniczam kontakty z ludźmi. proszę pilnie o pomoc!

Odnośnik do komentarza

~namolek
hej,
mam okropny problem :/ od tygodnia brzydko pachnie mi z ust i mam jakby białawy nalot na języku. nie jest to spowodowane brakiem higieny, bo myję zęby kilka razy dziennie i stosuję płyny do płukania jamy ustnej. raczej z zębami też nie mam problemów, bo byłem niedawno u stomatologa i wszystko wyleczyłem. okropnie się z tym czuję, jakbym był niechlujem. przestałem wychodzić na dwór i ograniczam kontakty z ludźmi. proszę pilnie o pomoc!

Witam,
Przyczyn nieprzyjemnego zapachu może być wiele (drożdżyca, popsute zęby, uchyłki przełyku, dieta, refluks). Biały nalot na języku może sugerować drożdżycę. Drożdżaki stanowią naturalną florę człowieka i jeśli nie dają żadnych objawów, to nie wymagają leczenia. Jedynym wiarygodnym badaniem jest badanie mykologiczne i posiew, które wskażą czy są to pojedyncze fizjologiczne drożdżaki, czy obfity wzrost wymagający leczenia.

Odnośnik do komentarza

kto pyta nie błądzi
Dzień dobry,

to pytanie do laryngologa. Otóż od jakiegoś czasu, zauważyłam u siebie nieprzyjemny zapach z gardła. Jednocześnie nie mam chorego gardła, nie mam zapalenia gardła ani migdałów, nic mnie nie boli. Gdy kichnę, to wychodzi kawałek białej mazi, cuchnącej. Co mam zrobić? Bardzo dbam o higienę jamy ustnej, co pół roku jestem u stomatologa i zęby mam zadbane, a nieprzyjemny zapach z ust i tak mi doskwiera. Mam wrażenie, że trochę pomaga płukanie gardła wodą z solą, ale jest to doraźne, poza tym, nie lubię tego, ponieważ podczas płukania mam odruch wymiotny. Ostatnio także kupiłam Glosal w sprayu na suche gardło, ale nie pomaga w usunieciu nieprzyjenego odoru. Uprzejmie prosze o pomoc.

Proponuję zadać to pytanie w dziale "pytania do specjalistów" ;). Na pewno lekarz udzieli odpowiedzi. Niemniej jednak dobrze by było, abyś udała się do laryngologa na konsultację. Ta biała maź to najprawdopodobniej resztki jedzenia, które "utknęły" w tzw. kryptach migdałków. Dużo informacji na ten temat znajdziesz pod hasłem "kamienie migdałkowe".

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...