Skocz do zawartości
Forum

Blizny po krostach po goleniu nóg


Gość drapcio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pewien problem. Rok temu po goleniu nog zwykla maszynka strasznie je drapalam,az wychodzily krosty,ktore potem probowalam wyduszac. Niestety,niektore zaropialy,z innych pozostaly mi lekkie wglebienia i jasnoczerwone plamy. Teraz uzywam depilatora i jest ok,juz nie drapie nog. Ale nie wiem,co zrobic,aby nogi znow wygladaly dobrze,a nie jak pizza. Moze ktos wie?

Odnośnik do komentarza
Gość magdalena0

Witaj! Oprócz czekania, aż naskórek się zregeneruje, niewiele można zrobić. Możesz jednak kupić w aptece maść na blizny - być może okaże się pomocna. Koniecznie pamiętaj też o odpowiednim nawilżaniu skóry, gdyż wtedy blizny są mniej widoczne. Najlepiej po każdej kąpieli kremuj nogi balsamem nawilżającym do skóry suchej. I nie martw się - z czasem blizny znikną. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Niekiedy ślady pozostałe po krostkach to przebarwienia pozapalne, które potrafią ustąpić po kilku miesiącach. Jeżeli jednak twoją skórę pokrywają głównie blizny to tak naprawdę niewiele można zrobić. Rok to optymalny czas dla zabliźnienia się skóry. W tym momencie stosowanie kremów na blizny raczej za wiele nie pomoże.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...