Skocz do zawartości
Forum

Farba do włosów dla alergików


Gość angells

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Mam takie pytanie od ponad roku mam uczulenie na wszystkie dostępne farby d włosów, moje pytanie zatem, czy jest jakaś farba do włosów która nie uczula? Chodzi mi o konkretną nazwę, wiem że uczulenie w moim przypadku wywołują składniki takie jak amoniak pfd i inne chemikalia. Czy rozjaśnianie czy odbarwianie włosów też wywoła uczulenie? Z góry dziękuje za odp.

Odnośnik do komentarza

Witaj!

Prawdopodobnie nie ma farb przystosowanych tylko i wyłącznie dla alergików. Być może rozwiązaniem będzie zastosowanie naturalnych barwników. Mogą one jednak dawać mniej trwały efekt niż farby oparte na substancjach chemicznych. Przed zastosowaniem każdej farby należy zrobić próbę uczuleniową na łokciu. Rozjaśnianie lub odbarwianie włosów może wywołać reakcję alergiczną jeśli jesteś uczulona na składnik preparatu, którym będzie wykonywany zabieg.

Odnośnik do komentarza

Na pewno warto - pro-sprzet.pl/farba-loreal-majirel-high-lift.html

Górna półka jakościowa tego rodzaju produktów. Na pewno zauważycie różnicę. Zresztą - kosmetyk znam od lat i po prostu wiem, czego się można po nim spodziewać. Fajna jakość, zero komplikacji. I to jest chyba w tym wszystkim najważniejsze. A jak u was? 

Odnośnik do komentarza

Są farby apteczne lub henna. Inne farby zawierają zawsze jakąś chemię która może uczulić. Najlepiej co do farb aptecznych zapytać farmaceutę o skład. A henna jest farbą roślinną, szybko schodzi ale nie uczula.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...