Skocz do zawartości
Forum

Powracające krostki, wągry, zaskórniki, zapchane i rozszerzone pory


Gość beeskaa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, potrzebuję porady.. mam 26 lat, zawsze miałam problemy z cerą, oczywiście nie za duże kilka krostek, najwiecej przed miesiączką, wągry na nosie, zaskórniki- cała masa na brodzie, takich białych jakby kaszka cerę mam mieszaną, strasznie błyszcząca w strefie T, skłonną do zapychania, rozszerzone pory i zaskórniki na brodzie i czole od jakichś 3 miesięcy zaczął się mój problem, zaczęly wyskakiwać mi bolące gule, w których później zbierała się ropa, zazwyczaj wyskoczyła jedna, wygoiła się a tu następna udałam się do dermatologa: po dość krótkiej rozmowie ( bez większego wywiadu, 5 sekund patrzenia na moją buzię, bez skierowania na jakiekolwiek badania) dostałam d*** krem ( na noc) k*** ( na dzień), witMINĘ PP I B6 oraz antybiotyk u*** ( byłam strasznie zrozpaczona więc pani doktor mi go przepisała, choć stierdziła, że nie jest mi konieczny.. Dziś mija 12 dzień kuracji, a tu zamiast lepiej jest coraz gorzej tzn na obecną chwile mam 5 bolących guli pod skórą, nawet w miejscu gdzie nigdby nic nie miałam tj, na policzku, tam nigdy nic mi nie wyskoczyło.. chciałabym zapytać czy to normalne przy takiej kuracji, czy normą jest taki wysyp? kolejne pytanie: jak dbać o taką cerę, nie wiem jakich kremów używać, czym się nawilżać..? Czy prawdą jest, że gdy wyskoczą takie bolące krosty, nie należy ich traktować d***, tylko maścią z antybiotykiem? czy wtedy powinnam odstawic d***, smarować tylko k*** i czekać aż sie wygoją i znów d***? czy lepiej nie rpzerywać kuracji? kolejne pytanie: czy jeśli to nie są kwasy, to czy powinnam smarować się kremem z filtrem? i czy prawdą jest, że przy takiej kuracji nie można używać kremów matujących, gdyż to może pogorszyć stan skóy? jeśli tak to jaki jest najlepszy krem nawilżający, po którym nie będę bardzo się świecic? pytam, bo póki co jestem początkująca w tym temaci a Pani Doktor nie udzieliła mi takich informacji? dodam, że do mycia używam emulsji c***, ale po użyciu jej mam wrażenie, że moja skóra jest niedomyta , a gdy umyję buzię żelem s** to znów jest strasznie przesuszona.. nie wiem kompletnie jak dbać o cerę i czego używac.. proszę o radę

Odnośnik do komentarza

Niestety kremy z filtrami bardzo często zapychają i powodują kolejne pryszcze. Są one zalecane, jednak niekonieczne (chyba, ze stosujesz kwasy czy mikrodermabrazję lub inne zabiegi). Jeśli chodzi o filtry ja stosuje krem tonujący SVR. Niestety kosztuje on ponad 50 zł. Stosuje go, ponieważ używam toniku z kwasami. Poza tym obecnie stosuję naturalne kosmetyki, które sama przygotowuję. Zamawiam je przez internet. Polecam wypróbowanie!

Odnośnik do komentarza

Mam 14 lat i mam wielki problem z moją skórą na twarzy. Na czole, wokół nosa, policzki i podbródek- mam wiele małych pryszczy ale nie są czerwone ale dopasowane do koloru skóry. Ponadto w tych samych okolicach twarzy mam mnóstwo wągrów które nawet nie są milimetr od siebie tylko bliżej poprostu jedne na drugich sie znajduja gdy chce je wycisnąć łój w nich zawarty wydostaje sie na zewnątrz ze wszystkich wokól tego ktorego chce konkretnie wycisnac a jednek po tym wycisnieciu pozostaje wciaz czarny / ciemnej barwy. niekiedy wyskakuja mi pryszcze z zota lub biala wydzielina. stosuję żel antybakteryjny z iwostin purrit krem nie wiem jaki wybrac oczywiscie nawilzajacy nie wiem czyisc na oczyszczanie do kosmetyczki i czy to nie za drogie gdyz czytalam wiele na ten temat w internecie i wiele nastolatkow mowilo ze super oczyscila skore i nie bylo powrotow a inni ze jeszcez bardzij pogorszyla sprawe. prosze o porady i moze o jakies dobre odzywianie czy cos w tym style. z góry dziękuję i serdecznie pozdrawiam, licze na dobre wypowiedzi :)

Odnośnik do komentarza

Często na mojej skórze pojawiają się wągry, nie wiem czym to jest spowodowane...wydaje mi się, że mam skórę normalną ze skłonnościami do przetłuszczania się w niektórych miejscach. Jak mogę się ich pozbyć? Zabiegi u kosmetyczki są bardzo bolesne, byłam raz na rozpulchnianiu i wyciskaniu wągrów ale bardzo bolało + nie pozbyłam się ich całkowicie a teraz zaczęły znowu się pojawiać.

Odnośnik do komentarza

Po zastosowaniu kuracji przepisanej przez dermatologa stan cery powinien się poprawić, a nie pogorszyć. Proponuję ponowną wizytę u lekarza.

Na podstawie opisu można stwierdzić, że zmiany, które opisujesz to stany zapalne - ale najlepiej będzie, gdy zmiany ponownie oceni lekarz.

W przypadku pielęgnacji cery problematycznej z tendencją do tworzenia się zaskórników i krostek - ważne jest to, aby stosować lekkie kosmetyki, np. emulsje. Im krem jest bardziej "treściwy" tym większe prawdopodobieństwo, że składniki w nim zawarte pozapychają "pory".

To oczyszczania skóry należy stosować żele oraz toniki o właściwościach oczyszczająco-ściągających (dwa razy dziennie: rano i wieczorem). Należy jednak unikać preparatów o wysokiej zawartości alkoholu (powyżej 3%), gdyż mogą one spowodować nasilenie ropnych zmian skórnych.

Kremy matujące stosujemy w zależności od potrzeb skóry. Jeżeli cera bardzo się przetłuszcza i w ciągu kilku godzin na jej powierzchni tworzy się nieestetyczna, błyszcząca warstwa sebum - to krem o właściwościach matujących jest jak najbardziej wskazany.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...