Skocz do zawartości
Forum

Makijaż cery tłustej?


Gość Karola090

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Karola090

Ma którąś z was dobry sposób na makijaż cery tłustej z widocznymi porami? Baza, podkład stosowałam kilka ale często po 2\3 h schodził. Czy pod bazę nakłada się jeszcze jakiś krem ? Dawajcie swoje pomysły i sprawdzone patenty

Odnośnik do komentarza

Co do bazy pod makijaż to różne są opinie, według mnie wystarczający jest odpowiedni krem. W przypadku cery tłustej wskazany jest kosmetyk nawilżający o lekkiej konsystencji typu "legere=light"... na noc możesz również stosować kosmetyki normalizujące skórę, bo dzięki temu w ciągu dnia cera będzie się mniej przetłuszczać

Odnośnik do komentarza

Stosuj lekkie kremy nawilżające, bo cera tłusta i trądzikowa też potrzebuje nawilżenia, a przesuszona przetłuszcza się jeszcze bardziej. Spróbuj pudru bambusowego i podkładów mineralnych (robione samodzielnie z gotowych baz wychodzą znacznie taniej niż gotowe), ponieważ nie spływają i nie potrzeba wiele, żeby odświeżyć wygląd skóry, a nawet na takim "tłustszym" podkładzie prezentują się lepiej i naturalniej. Do normalizacji stanu cery dobre są maseczki z zielonej glinki.

Odnośnik do komentarza

Ja używam od kilku lat podkładu marki revlon do cery tlustej, dobrze kryje i po zastosowaniu pudru matuje przez długi czas, oraz kryje większość niedoskonałości;) ale właśnie zastanawiam się nad wypróbowaniem czegoś lżejszego(jak np. Podkładu mineralnego), żeby mniej obciążać cerę.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...