Skocz do zawartości
Forum

Co mogło spowodować większe wypadanie włosów?


Gość 89_oolja

Rekomendowane odpowiedzi

Gość 89_oolja

Witam Serdecznie!
Mam 21 lat,a od 3 lat wypadaja mi włosy.Kiedyś brałam tabletki antykoncepcyjne,ale nie moge skojarzyc czy to po odstawieniu bo moze nie trwało by tyle czasu moze stres tak kazdy sie zastanawiał, gdy wkońcu dotarłam do lekarza,który choc troche zainteresowal sie moim problemem zrobilam wyniki badan TSH bylo powiekszone delikatnie,ale w ciagu roku mi znacznie urosło natomiast androstendion z normą ok 3,4 wynosil 11,2(robione w 20dniu cyklu,a lekarz powiedział,ze to nie wiarygodne badania) lekarz stwierdził tez,ze to łysienie telogenowe współwystępujace z androgenowym przepisał lek,a endokrynolog przepisal (dośc silny lek) i  ,ale mam wrazenie,ze wlosy mi wiecej wypadają dodam,ze moje życie to ciagły stres i nie jestem w stanie tego zmienic(bo nie dano mi mozliwosci wyboru rodziny).Co mi moze pomoc obawiam sie,ze to nie jest rewelacyjna kuracja mimo,ze stosuje ją miesiac mam wrazenie,ze włosów wypada mi wiecej i zaczyna mnie swedziec głowa...,a włosy wypadaja najwiecej (bo mam przeswity) po bokach okolice uszu,nad uszmi- nie zakola, nie czubek głowy. Włosy rosna mi bardzo szybko,ale równie szybko wypadają. Jak leczyc te dwa rodzaje łysienia mam tyle pytań...
Z pozdrowieniami Ola.

Odnośnik do komentarza

Witaj!

Postawienie trafnej diagnozy w przypadku podłoża wypadania włosów bywa bardzo trudne. Podobnie sprawa ma się do leczenia. Być może w Twoim przypadku nadmierne wypadanie włosów ma związek z trudną sytuacją rodzinną oraz ciągłym stresem. Jeśli preparaty przepisane przez lekarza powodują pogorszenie, powinnaś je odstawić. Może warto zastanowić się nad zmianą lekarza?

Odnośnik do komentarza

Z opisu wynika, że masz zaburzenia hormonalne (tarczycowe i płciowe) - dobrze, że jesteś pod opieką endokrynologa. Jeśli zalecone przez niego leki nie pomagają wg Ciebie, to zwyczajnie powiedz to lekarzowi. Pamiętaj, aby poinformować go też o przewlekłym stresie, w jakim żyjesz- może przypisze dobre leki uspokajające... NIGDY nie odstawiaj leków bez wiedzy i zgody endokrynologa, możesz wpędzić się w poważne kłopoty.

Odnośnik do komentarza

Witam.
Mam 22 lata i od dwóch lat w okresie letnim wypadają mi włosy. Rok temu nie bylo to aż tak zauważalne, zaś w tym roku na przestrzeni miesiaca wypadła mi ich duża ilość, powodując że linia czoła cofneła mi sie o ok 2-3 cm. Martwie się tym, gdyż pierwszy raz spotkałem sie z sytuacją że tak w krótkim czasie wypadło tak dużo wlosów. Najbardziej widać to podczas kąpieli gdy potrafię naliczyć czasem i 50-60, każde przeczesanie ich powoduje ze wypada ok 5-6. Po wizycie u dermatologa dostalem Novoxidyl żel, loxon 5% i witaminy lecz to nic nie pomaga. Pani dr stwierdziła że może być to spowodowane stresem i że po jakimś czasie wróci wszystko do normy. Z dnia na dzień wypada ich coraz wiecej i już teraz widać jak bardzo linia na czole cofneła sie do tylu w porównaniu do miesiąca kwietnia, maja i zaczynają pojawiać sie małe zakola. Dodam że włosy mam bardzo gęste, nie uzywam środków do stylizacji włosów, myje je odpowiednim szamponem w letniej wodzie a także ze mój tata jak i dziadkowie mają bujne fryzury i żaden z nich nie ma problemu z wypadającymi wlosami. Co może być przyczyną takiej sytuacji i czy jest szansa ze włosy odrosną w jakimkolwiek stopniu? czy należy zrobić jakieś badania ?

Odnośnik do komentarza
Gość Sylwiaa122

Witam :)
Mam 17 lat, strasznie wypadają mi włosy z cebulkami :( boję się, że wyłysieję w tak młodym wieku, czy wytworzy się nowa cebulka po wypadnięciu "starej"? Stosowałam przez miesiąc Radical, ale nie wiem czy to pomoże... Pomocy, poradźcie coś, ja nie chcę być łysa! Czy znacie jakieś sposoby, żeby temu zapobiec? Ratunku :(

Odnośnik do komentarza

Witam. Od ok. pół roku strasznie wypadają mi włosy.Po przeczesaniu włosów palcami cała ich garść zostaje mi w ręce.Kiedyś miałam grube gęste włosy,teraz została mi ich jedna trzecia i ciągle lecą.Nie wiem co robić żeby przestały wypadać i boje się że w końcu wszystkie wypadną.Zastanawiałam się czym to jest spowodowane, zrobiłam badania tarczycy,kwi,moczu i wszystko jest ok.Od dłuższego czasu strasznie towarzyszył mi stres,pewnie to przez to.Proszę mi poradzić co mam zrobić.Robię sobie co tydzień maseczki na włosy z żółtka,olejku arganowego i rycynowego,do tego cytryna i oliwa,trzymam to na głowie ok 20 minut i spłukuje,czy to coś pomoże?Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza

Jeżeli po zastosowaniu leków włosy ciągle wypadają to skonsultuj się z lekarzem, który je przepisał i poinformuj go o swoim problemie. Niestety za nadmierne wypadanie włosów może być również odpowiedzialny silny stres - dlatego dobrze by było, abyś wdrążyła w życie naturalne sposoby radzenia sobie z nim.

Tutaj możesz wykonać test dotyczący radzenia sobie z tym niekorzystnym czynnikiem i sprawdzić w jaki sposób rzeczywiście sobie z nim radzisz --> http://portal.abczdrowie.pl/stres-czy-potrafisz-sobie-z-nim-radzic

Odnośnik do komentarza

~Sylwiaa122
Witam :)
Mam 17 lat, strasznie wypadają mi włosy z cebulkami :( boję się, że wyłysieję w tak młodym wieku, czy wytworzy się nowa cebulka po wypadnięciu "starej"? Stosowałam przez miesiąc Radical, ale nie wiem czy to pomoże... Pomocy, poradźcie coś, ja nie chcę być łysa! Czy znacie jakieś sposoby, żeby temu zapobiec? Ratunku :(

Przed podjęciem terapii przeciwko wypadaniu włosów należy odnaleźć jej przyczynę. Z tego względu warto skonsultować się z lekarzem.

Czynnikami odpowiedzialnymi za utratę włosów może być: stres, zaburzenia hormonalne, choroby wewnętrzne, itd.

Suplementy diety oraz kosmetyki sprawdzają się jedynie w przypadku okresowego wypadania włosów, które często obserwujemy jesienią.

Odnośnik do komentarza

Paulina257
Witam. Od ok. pół roku strasznie wypadają mi włosy.Po przeczesaniu włosów palcami cała ich garść zostaje mi w ręce.Kiedyś miałam grube gęste włosy,teraz została mi ich jedna trzecia i ciągle lecą.Nie wiem co robić żeby przestały wypadać i boje się że w końcu wszystkie wypadną.Zastanawiałam się czym to jest spowodowane, zrobiłam badania tarczycy,kwi,moczu i wszystko jest ok.Od dłuższego czasu strasznie towarzyszył mi stres,pewnie to przez to.Proszę mi poradzić co mam zrobić.Robię sobie co tydzień maseczki na włosy z żółtka,olejku arganowego i rycynowego,do tego cytryna i oliwa,trzymam to na głowie ok 20 minut i spłukuje,czy to coś pomoże?Proszę o pomoc

Proponowałabym Tobie wizytę u trychologa i dermatologa. Istnieją preparaty dostępne na receptę, które hamują wypadanie włosów. To bardzo prawdopodobne, że w Twoim przypadku przyczyną nadmiernej utraty włosów może być stres. Powinnaś nauczyć się technik radzenia sobie ze stresem - pomimo tego, że wymaga to czasu to warto, gdyż zadbasz w ten sposób o własne zdrowie.

Odnośnik do komentarza
Gość Barbarraaaa

~ty...i7
Witam.
Mam 22 lata i od dwóch lat w okresie letnim wypadają mi włosy. Rok temu nie bylo to aż tak zauważalne, zaś w tym roku na przestrzeni miesiaca wypadła mi ich duża ilość, powodując że linia czoła cofneła mi sie o ok 2-3 cm. Martwie się tym, gdyż pierwszy raz spotkałem sie z sytuacją że tak w krótkim czasie wypadło tak dużo wlosów. Najbardziej widać to podczas kąpieli gdy potrafię naliczyć czasem i 50-60, każde przeczesanie ich powoduje ze wypada ok 5-6. Po wizycie u dermatologa dostalem Novoxidyl żel, loxon 5% i witaminy lecz to nic nie pomaga. Pani dr stwierdziła że może być to spowodowane stresem i że po jakimś czasie wróci wszystko do normy. Z dnia na dzień wypada ich coraz wiecej i już teraz widać jak bardzo linia na czole cofneła sie do tylu w porównaniu do miesiąca kwietnia, maja i zaczynają pojawiać sie małe zakola. Dodam że włosy mam bardzo gęste, nie uzywam środków do stylizacji włosów, myje je odpowiednim szamponem w letniej wodzie a także ze mój tata jak i dziadkowie mają bujne fryzury i żaden z nich nie ma problemu z wypadającymi wlosami. Co może być przyczyną takiej sytuacji i czy jest szansa ze włosy odrosną w jakimkolwiek stopniu? czy należy zrobić jakieś badania ?

Jeśli brakuje ci włosów i masz znaczne przerzedzenia to może pomyśl o przeszczepie włosów.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...