Skocz do zawartości
Forum

Intensywne wypadanie włosów u nastolatka


Gość zapanbrat

Rekomendowane odpowiedzi

Gość zapanbrat

Witam. Mam 18 lat, a włosy wypadają mi już od roku. Ojciec i dziadkowie mieli z łysieniem problem około 30 roku życia. U dermatologa już byłem. Zostały mi przepisane specjalne środki, które jakby zahamowały łysienie, lecz nie do końca. Jestem dość szczupły, jak na swój wiek, bo mam 174 cm wzrostu i tylko 54 kg wagi. Czy może przez odpowiednią dietę stan moich włosów poprawiłby się? Jeśli odpowiedź byłaby pozytywna, to jak taka dieta powinna wyglądać?

Odnośnik do komentarza

Witaj!

Wygląda na to, że u podłoża Twoich problemów z nadmiernym wypadaniem włosów stoją geny. Terapia przepisana przez lekarza powinna zahamować ten proces. Wzmocnienie włosów możesz uzyskać poprzez stosowanie dpowiednich suplementów diety, które kupisz w aptekach.

Odnośnik do komentarza

Mam 15 lat i strasznie wypadają mi włosy. jeszcze w zeszłym roku miałam naprawdę grube włosy (weźmy na ten przypadek w zeszłym roku gumkę wiązałam 2 razy a teraz tą samą 4 ) raz w tygodniu wyciągam ze szczotki chyba z 1000 włosów . Domyślam się że to dlatego że 1 rok temu schudłam 17 kg, nie wiem co zrobić aby włosy mi przestały wypada, jak tak dalej pójdzie to za rok będę łysa. Boję się brać tabletki z różnymi witaminami ,bo mój organizm nie przyjmuje dobrze tabletek . Proszę pomóżcie !

Odnośnik do komentarza

Najlepiej udaj się do dermatologa.
I zbadaj sobie tarczyce( TSH) z krwi.

Kup sobie herbatę skrzyp polny oraz pokrzywę (osobno) zalej obie zaszetki razem wrzątkiem i parz pod przykryciem 15min. Pij codziennie (możesz przez 3 miesiące potem miesiąc przerwy). Te zioła sa dobre dla włosów, wzmacniają je, niwelują wypadanie- to taka opcja zamiast suplementów.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...