Skocz do zawartości
Forum

Trądzik różowaty w ciąży


Gość mad

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 31 lat i jestem w 21 tygodniu ciąży. Od lat borykam się z pękającymi naczynkami na nogach i twarzy. Rok temu dermatolog stwierdził u mnie początek trądziku różowatego ze względu na pojawiający się rumień na twarzy. Po tej wizycie zdecydowalam się na zabieg laserowy IPL u kosmetyczki w celu poprawy wyglądu skóry twarzy, jak również zamknięcia naczynek. Po dwóch takich zabiegach moja twarz zaczęła wyglądać jeszcze gorzej, uwidoczniły się popękane naczynka i pojawiły się krostki. Po zastosowaniu antybiotyku krostki zniknęły, jednak rumień nadal się pojawia. Obecnie prawdopodobnie ze względu na ciążę krostki na twarzy znów się pojawiły, a wraz z nimi utrzymujący się rumień, szczególnie podczas zmian temperatury, jak i stresu. Jak można leczyć tradzik rozowaty w czasie ciąży i jakich kosmetykow nalezy uzywac zeby nie podraznic twarzy? Czy jest jakaś metoda na całkowite wyleczenie trądziku różowatego na twarzy? jezeli chodzi o leczenie laserowe jaki laser jest najodpowiedniejszy w moim przypadku? Dziękuję.

Odnośnik do komentarza

Witaj!

Podczas ciąży każde leczenie powinno być konsultowane z lekarzem prowadzącym ciążę. Jeśli zmiany nie są zbyt nasilone oraz nie przeszkadzają w codziennym funkcjonowaniu to warto poczekać z terapią do czasu rozwiązania. Żadne leki nie pozostają bez wpływu na płód.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...