Skocz do zawartości
Forum

Trądzik - nic już nie pomaga. Pomocy!


Biała mamba

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie! Mam 15 lat i od kilku lat mam trądzik. Bralam antybiotyki doustnie i silne kremy - troche pomoglo ale to znow stoi w miejscu. Czasem jak patrze w lustro to mam ochote przejechac twarza po drucie kolczastym... Nie maluje sie ale kupilam sobie korektor ostatnio i to tylko tyle. Blagam Was pomozcie mi, moze jakas dieta albo co Wam pomoglo na tradzik. Ja juz dluzej tak nie moge, za rok ide do liceum i zaden facet na mnie nie spojrzy! :( niedlugo popadne w depresje. POMOCY!

Odnośnik do komentarza

Biała mamba
Najpierw dokladnie mylam twarz i oczyszczalam ja zelem BIOLIQ ze szczoteczka. Potem masc od dermatologa, a teraz mam krem przeciw tradzikowy tez BIOLIQ dotefo biore tabletki biocynk

Niestety stosowanie tego rodzaju szczoteczek przy cerze trądzikowej to nienajlepszy pomysł. Mogą one przenosić bakterie na zdrowe partie skóry i przyczyniać się do powstawania zmian trądzikowych. Zamień ten żel na płyn micelarny do cery tłustej bądź inny żel myjący, którego nie aplikuje się na skórę przy pomocy szczoteczki.

Odnośnik do komentarza

Trądzik u 15-latki to nic strasznego :) Zwyczajny okres dojrzewania i takie przypadłości się zdarzają. Z reguły trądzik przeważnie pojawia się u osób które mają zbyt tłustą cerę a nie przesuszoną. Proponuję byś wypróbowała sobie naturalnego toniku odtłuszczającego marki OrganicSeries, którym złagodzisz wszelkie podrażnienia i zregenerujesz skórę. Mojemu młodszemu bratu pomógł właśnie z trądzikiem.

Odnośnik do komentarza

Trądzik w okresie dojrzewania jest bardzo powszechny problem. Leczenie dermatologiczne powinno iść w parze z odpowiednią pielęgnacją domową i dobrymi codziennymi zwyczajami np zamienić bawełniany ręcznik na jednorazowe chusteczki do osuszania twarzy po myciu, warto też raz w tyg zmieniać poszewkę od poduszki. Nie znam twojej cery, wiec na odległość nie jestem w stanie dobrać właściwych produktów pielęgnacyjnych - z takich ogólnych zasad to nie można doprowadzać do wysuszania skóry a do makijażu najlepiej wybierać kosmetyki mineralne (w formie sypkiej).

Odnośnik do komentarza

~olkaaa24
Mnie na tradzik pomóg olej z ogorecznika. Stosuje go dosc krotko, a juz widze poprawe :) Jestem ciekawa dalszych efektow. Wysylam link dla zainteresowanych http://www.naturala.pl/Produkt/11/olej_z_ogorecznika

Sam olejek z ogórecznika to trochę mało. Zalecana jest kompleksowa pielęgnacja. O kosmetykach na trądzik oraz domowych sposobach poczytacie tutaj https://portal.abczdrowie.pl/pielegnacja-cery-tradzikowej

Odnośnik do komentarza
Gość Gosiapelele

hej, trądzik bywa problematyczny. Moja przyjaciółka się z nim boryka i też jest nieszczęśliwa bo nic z leków jej nie pomaga i wiele kosmetyków pogarszało stan na jej buzi. Podpowiem Ci coś co podpowiedzialam jej wcześniej i co pomoglo go lekko zatuszować- kosmetyki mineralne. Mają naturalny skład i nie podrażniają buzi, także tej trądzikowej. Poleciłam jej akurat Annabelle Minerals bo sama z nich korzystam (nie mam co prawda trądziku) no i była zadowolona, Ty też możesz spróbować bo drogie nie są :) Trzymaj się!

Odnośnik do komentarza
Gość Apple19

A czym przemywasz twarz? Ja mam 19 lat i dość długo miałam problemy z cerą, nie twierdzę, że zupełnie ustąpiły, bo za mało czasu minęło, ale jest o wiele, wiele lepiej jak się przerzuciłam na demokosmetyki Cetaphil. Od kilkunastu tygodni nie położę się spać, jeśli nie przemyję twarzy emulsją micelarną z tej serii - oprócz tego, że mam trądzik, to niektóre partie twarzy mam maksymalnie wysuszone, a kosmetyki zwalczające trądzik jeszcze bardziej je wysuszały. Mam też balsam do twarzy i ciała z tej serii, polecam, bo naprawdę widać różnicę

Odnośnik do komentarza

~Apple19
, ale jest o wiele, wiele lepiej jak się przerzuciłam na demokosmetyki Cetaphil.

właśnie też o nich słyszałam - bo ostatnio obracam się w kręgach mam nastolatków "wszelkiej maści" - i one poleciły mi dla mojego syna właśnie te kosmetyki. Byłam z nim u dermatolog i faktycznie powiedziała, że jak najbardziej

Odnośnik do komentarza

Preparaty na bazie antybiotyku osłabiały Twoją skórę, która była bardziej podatna na występowanie zmian. Pamiętaj, że walka z trądzikiem wymaga czasu. Możliwe, że na widoczne efekty będziesz musiała poczekać. Trądzik pojawia się na skórze, gdy gruczoły zaczynają wydzielać zbyt dużą ilość łoju, który jest pożywką dla bakterii. Najważniejsze to usystematyzować pracę gruczołów łojowych na skórze. W tym celu zacznij stosować krem Beta-Skin Acne Care Cream, który pomógł już wielu osobom w różnym wieku. ;) Głowa do góry!

Odnośnik do komentarza

Można się pozbyć trądziku trafiając na skuteczne tabletki.Dla mnie takim są tabletki IQFACE.SAma jestem zdziwiona jak szybko poradziły sobie z moim trądzikiem.Na prwdę nie trzeba ani wiele wysiłku ani dużo czasu aby się pozbyć wszystkich niedoskonałości cery.

Odnośnik do komentarza
Gość kolerzanka

witam ,dobre mydło szare lub ciemne na bazie ziuł syberyjskich cena ok 30zł morzna też siarkowe ale to to prendzej na łojotok niż trądzik ,a i warto pujsć do endokrynologa ,nadnercza powodują trądzik jak są hormony na złym poziomie istnieje też przytym nadmierne odrastanie włosuw np udach,brzuchu ,w miejscach gdzie męszczyzni mają a nie my.

Odnośnik do komentarza

Moja córka ma 19 lat i używa Aquaclin. To taki żel antybakteryjny i przeciwzapalny, którym smaruje wypryski i bardzo szybko się goją. Na dodatek w tym samym miejscu już się nie pojawiają. Polecam, można go kupić w aptece bez recepty i kosztuje ok. 20 zł.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...