Skocz do zawartości
Forum

Brązowe plamki na skórze twarzy


Gość m...m

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam 15 lat. W ciągu wakacji pojawiły mi się małe brązowe plamki na twarzy. Nie są one jakieś strasznie duże no ale przeszkadzają mi. W jaki sposób mogę je usunąć. Chciałbym zrobić to jakimiś domowymi sposobami. Te plamki pojawiają się prawdopodobnie od słońca.

Odnośnik do komentarza

Cześć :) Jeśli domowymi sposobami, to najlepiej przeczekać, albo zastosować jakieś maseczki rozjaśniające. A czy są to plamki spowodowane nadmiernym opalaniem, czy w trakcie lata stosowałaś może jakieś leki, które spowodowały zmiany pigmentacyjne na twarzy?

Z własnego doswiadczenia wiem, że jak raz się pojawią, to przeważnie "lubią wracać" :(

Ze sposobów niedomowych - zawsze można spróbować peelingu chemicznego lub lasera. Nie wolno zabiegów takich wykonywać latem, jeśli - to u lekarza, i trzeba potem chronić skórę przed słońcem.

www.ollie.pl

Odnośnik do komentarza

Praktyczne porady dotyczące zwalczania przebarwień domowymi sposobami znajdziesz tutaj https://portal.abczdrowie.pl/domowe-sposoby-na-przebarwienia.

Poza tym, pamiętaj o tym, że głównym czynnikiem prowokującym ich powstawanie, jest promieniowanie UV. Z tego względu zadbaj o to, aby każdego dnia aplikować na skórę kosmetyki z filtrami.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...