Skocz do zawartości
Forum

Podrażnienia po depilacji intymnej


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.
Mam pytanie odnoście tego jakie środki należy stosować aby zmniejszyć podrażnienia po goleniu miejsc intymnych?
U mnie niestety często po takiej czynności pojawiają się takie czerwone kropki i mini krostki, a odrastające włoski i podrażniona skóra dają się we znaki swędzeniem.

Natura obdarzyła mnie dość cienką skórą i lekko mocniejszym owłosieniem (wina łagodnego stopnia wady genetycznej), dlatego też słyszałam, że usuwanie włosków za pomocą wosku jest w takiej sytuacji niezalecane.

Proszę o podpowiedzi co stosować by zmniejszyć ten dyskomfort?

PS. Ewentualnie jeśli się mylę co do kwestii sposobu usuwania zbędnego owłosienia i macie jakieś inne pomysły co do techniki się ich pozbywania to również będę wdzięczna za wskazówki ;)

Odnośnik do komentarza

kosmetolog Joanna Hirszler
A czy włoski są ciemne? Możesz rozważyć wykonanie depilacji laserowej. Seria zabiegów umożliwia redukcję nawet do 80% niechcianego owłosienia, a przy okazji redukuje problemy, takie jak: wrastanie włosków czy podrażnienia skóry po depilacji.

Włoski nie są "kruczo czarne" ale są ciemne. Rozwiązanie, które Pani podała być może jest dobrym wyjściem jednak niestety muszę stwierdzić że mnie na nie najzwyczajniej nie stać :(

Odnośnik do komentarza

Wydaje mi się, że powinnaś zaopatrzyć się w środek zdecydowanie łagodniejszy, przeznaczony specjalnie do golenia miejsc intymnych do WRAŻLIWEJ SKÓRY. Na większości preparatów do golenia (chodzi mi teraz o kremy) jest napis, że nie należy golić miejsc intymnych, a jedynie okolice bikini. Do niektórych kremów dołączone są też specjalne olejki, które łagodzą podrażnienia.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...