Skocz do zawartości
Forum

Łysienie łojotokowe


Gość Anonim

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 19 lat. Od jakiegoś roku zauważałem przerzedzenie włosów z jednej strony w okolicy skroni, oraz na czubku głowy. Towarzyszyło temu mocne swędzenie. Ostatnio włosy zaczęły wyglądać bardzo źle, na czubku głowy zrobiło mi się bardzo widoczne gniazdko, oraz włosy zaczęły wypadać z drugiej strony skroni. Poszedłem do lekarza, przepisał mi leki do wcierania, jakieś leki na wzmocnienie włosów, oraz szampon. Podobno to łojotokowe zapalenie skóry i powiedział że jest duża szansa że uda się doprowadzić włosy do dobrego stanu. Tak więc czy rzeczywiście jest szansa że włosy zaczną odrastać? Na internecie czytałem, że tej choroby tak naprawdę nie da się wyleczyć... Lekarz pytał czy w bliskiej rodzinie ktoś łysieje, powiedziałem że nie, ponieważ mój ojciec ma w tej chwili więcej włosów ode mnie, a mój dziadek jeszcze normalnie się czesze... Jednak zapomniałem o drugim dziadku, który wyłysiał. Co prawda był ciężko chory, więc to też może mieć jakiś związek. Czy jest prawdopodobieństwo jeśli byłem obciążony jakimiś genami od dziadka, że moje włosy nie odrosną, nawet jeżeli wyleczę tą chorobę? Moi wujkowie, czyli jego synowie, mają już po 40 lat i więcej i nie widać u nich objawów jakiegoś zaawansowanego łysienia, oprócz jakichś tam zakoli. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Witam. Przewczesne łysienie może być sprawą dziedziczną. Geny warunkujące łysienie dziedziczy się nie tylko po ojcu, ale i po dziadkach. Może masz jakieś problemy z hormonami. Często młodzi mężczyźni łysieją, ponieważ mają zaburzenia hormonalne. Idź do endoktrynologa, który zaleci odpowiednie leczenie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeżeli w rodzinie występował już przypadek łysienia to jest prawdopodobieństwo, że mogłeś to odziedziczyć. Oczywiście nie należy wpadać w panikę. Bardzo dobrze, że już byłeś u dermatologa. W obecnej chwili istotne jest to, aby nie rezygnować z leczenia i przestrzegać zaleceń lekarza. Zapewne otrzymałeś również skierowanie na odpowiednie badania endokrynologiczne. Jeżeli nie to warto o to poprosić lekarza.

Odnośnik do komentarza
Gość Małgorzata Wiola

To jest poważna dolegliwość, której nie należy lekceważyć! Mój starszy syn też miał ten kłopot. Generalnie warto jednak udać się zarówno do dermatologa jak i do trychologa. Trzeba to leczyć. Bardzo dobra trycholog przyjmuje na Bielanach, w salonie Miraflores. Tam właśnie zajmują się takimi specjalistycznymi kuracjami.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...