Skocz do zawartości
Forum

twarz


Gość alan369

Rekomendowane odpowiedzi

A w jaki sposób pielęgnowałeś skórę do tej pory? W przypadku cery skłonnej do powstawania wyprysków ważne jest to, aby nie stosować preparatów na bazie alkoholu. Lepiej sięgać po kosmetyki zawierające wyciągi ziołowe, ekstrakty z drożdży, kwasy czy witaminy z grupy B. Składniki te znajdziesz zarówno w tonikach jak i kremach do pielęgnacji. Punktowo na wypryski możesz aplikować kosmetyki z kwasem salicylowym, który przyśpieszy gojenie stanów zapalnych skóry.

Odnośnik do komentarza
Gość alan369

uzywam kremutlustego "dermosan", zelu oczyszcajacego "bielenda" oraz probowalem uzywac "redimax" na Krosty, ale zauwazylem ze nie pomaga I chyba to powoduje ze wyskakuje jeszcze wiecej. Wiec co najlepiej mam uzywac??

Odnośnik do komentarza

alan369
uzywam kremutlustego "dermosan", zelu oczyszcajacego "bielenda" oraz probowalem uzywac "redimax" na Krosty, ale zauwazylem ze nie pomaga I chyba to powoduje ze wyskakuje jeszcze wiecej. Wiec co najlepiej mam uzywac??

Ten krem niestety nie jest odpowiedni dla ciebie, bo zawiera w składzie substancje komedogenne, które sprzyjają zatykaniu porów. Konsekwencją tego jest powstawanie stanów zapalnych skóry.

Odnośnik do komentarza

alan369
Może mogłabyś mi podać jakieś najlepsze, przykładowe kremy o jakich mowa??

Na dzień proponowałabym kremy nawilżająco-matujące. Mają bardzo lekką konsystencję i nie przyczynią się do powstawania krostek. Na noc możesz zastosować kosmetyk z kwasem azelainowym, np. Skinoren, który zwalczy stany zapalne skóry. Przed aplikacją tych kremów możesz stosować ten żel oczyszczający. Ewentualnie możesz jeszcze zakupić ziołowy tonik ściągający i przecierać nim skórę bezpośrednio po umyciu twarzy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...