Skocz do zawartości
Forum

Izotek na mały trądzik


Gość cccp

Rekomendowane odpowiedzi

Czy dermatolog przepisze kuracje Izotekiem na mały trądzik. Chodzi też o pozbycie się sebum i wągrów?
Czy mniejszy trądzik może zmniejszyć czas kuracji na przykład 1-2 miesiące przed wakacjami?

Odnośnik do komentarza

Nie powinien przepisywać. Izotek to mocny lek, który przynosi skutki uboczne np. podwyższenie cholesterolu, wysuszenie skóry. Plus całkowity zakaz zachodzenia w ciążę (należy stosować jednocześnie 2 metody antykoncepcji). Trzeba stosować go bardzo długo, żeby terapia była kompletna. W moim przypadku wskazaniem było uwarunkowanie do tworzenia się blizn potrądzikowych. Dodatkowo łącznie z antykoncepcją kosztowało mnie to bardzo dużo pieniędzy. Mały trądzik nie jest wskazaniem do stosowania tak mocnych leków.

Odnośnik do komentarza
Gość Tadek999

Lata temu przechodziłem kurację Izotekiem. Miałem wiele lat bardzo obfity trądzik, mało kogo taki spotyka. Gdy po latach używania wszelakich maści i tabletek nic nie pomagało to dermatolog przepisał w końcu Izotek. W 4 miesiące pozbyłem się trądziku. Ale tak jak piszą inni ma to bardzo dokuczliwe skutki uboczne. Złe samopoczucie, zniechęcenie, ciemne myśli (na pewno nie wskazane dla ludzi przed ważnymi egzaminami, itp.) wysuszona skóra a szczególnie usta (bardzo dokuczliwe), regularne krwawienia z nosa. To są pewniaki. Są też wymienione inne skutki uboczne, ale ich nie doświadczyłem.

Odnośnik do komentarza
Gość osmiornica

Po co chcesz od razu stosować tak silne leki, skoro trądzik określasz jako "lekki"? Nie lepiej spróbować czegoś łagodniejszego, ale też skutecznego? Dobry jest na przykład krem Qcera z apteki, bez recepty. Jest niedrogi, a efekty na pewno zobaczysz na pewno po kilku tygodniach.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...